УШТЕ ЕДЕН ДЕРБИ НАТПРЕВАР: СИЛНАТА БЕЛАСИЦА ПРОТИВ ФК БРЕГАЛНИЦА!

Во сабота со почеток од 14:00 часот на градскиот стадион во Штип ќе се одигра уште еден дерби натпревар во втората македонска фудбалска лига – Исток помеѓу струмичката гордост, односно силната Беласица и Фк Брегалница од Штип. Како и секогаш, нашите момци ќе ја имаат поддршката од верните навивачи Ајдуци!

маркетинг


Select
Ознаки: ,