ВИДЕО: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ВО ПОСЕТА НА РЕГИОНОТ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски минатата недела беше во посета на југоисточниот регион. Тој ги посети Струмица, местните комитети во градот, населенот место Вељуса, продолжи со посета на општините Василево, Ново Село и Босилово. Ги посети и Радовиш, Конче, Валандово. Теренските посетите на Мицковски низ државата продолжуваат во текот на месецот. “Моја задача и задача ...

Мицкоски во Василево: Народот не смеат да го потценат, тој ја има силата да ги промени овие работи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денови се наоѓа во посета на југоисточниот дел на државата. По вчерашните средби со граѓани и состаноци со членовите на ВМРО-ДПМНЕ, денес својата агенда ја продолжи во Радовиш и Василево. – Штотуку бев во посета на Василево. Испратив неколку пораки за состојбите, базирани на непосредните контакти и она што го вели на средбите народот. ...

Мицкоски од Ново Село: Со солзи во очите, граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

По посетите на Струмица и Босилово, денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски остври средба со граѓани и во Ново Село. Тој пренесе дел од разговорот со жителите на ова место кои пред Мицкоски го изразиле своето жалење и револт за она што во моментов и се случува на Македонија. – Штотуку завршив со средбата со граѓани и партиски членови во Ново Село. Со солзи во очите ...

Мицкоски на средби со граѓани во Босилово: Ќе го слушнеме гласот на народот

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска повторно беше на терен во Струмица, Босилово и Ново Село каде оствари средби со граѓаните. – Мојата задача и на мојот тим е преку ваквите посети да го слушнеме гласот на народот, да размениме мислења, кои за мене, но и за ВМРО – ДПМНЕ се корисни, особено во овој период кога отпочнуваме со создавање на програма која ќе понуди ...

Христијан Мицковски во посета на месните комитети во Струмица

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски ја продолжи посетата на Струмица и околните општини. Тој денеска го посети и 5-от Месен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струмица. Таму со големиот број на граѓани се разговарало за актуелната состојба и за случувањата околу законот за јазици и повеќе други актуелни предизвици. – Испратив порака дека е навистина некоректно што денес премиерот ...

Мицкоски од Струмица: Имаме срушени институции и надежи, срушена економија, безпреспективност на младите, мора ова да се смени!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски продолжува со своите теренски активности низ цела Македонија. Денеска тој беше во посета на  Струмица и струмичко. -Утринава имавме една средба со младите од општина Босилово, каде што разговаравме за актуелната политичко економска состојба, за преспективата на младите т.ес за безпреспективноста која што во овој момент владее, за срушените ...

Генералниот секратар на ВМРО-ДПМНЕ Јанушев одржи состаноци со општинските комитетите во струмичко

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ викендот одржи состаноци со општинските комитети во Струмица, Василево, Ново Село и Босилово. Состаноците кои беа од отворен карактер за членовите на ВМРО-ДПМНЕ беа претходно најавени на социјалните мрежи од страна на Јанушев. Како што информираат од партијата на состаноците се разговарало за актуелните политички теми, а истите се дел од агандета ...

Ели Панова е избрана за член на Извршниот комитет на Унија на жени на ВМРО ДПМНЕ

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица и актуелен советник во Советот на Општина Струмица е избрана за член на Извршниот комитет на Унија на жени на ВМРО ДПМНЕ. ,,Со големо задоволство ја споделуваме вестта дека м-р Ели Пaнoвa е избрана за член на Извршниот комитет на Унија на жени на ВМРО ДПМНЕ.Ова е уште една можност струмичaни да го остварат своето влијание во ...

АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ: ЈА НАПУШТАМЕ СЕДНИЦАТА ПОРАДИ НАШИТЕ БРАЌА МАКЕДОНЦИ И СЕСТРИ КОИ СЕ НЕПРАВЕДНО ПРИТВОРЕНИ!

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ. – Во чест и поддршка, солидарност на нашите родољубиви браќа Македонци и сестри и мајки и татковци, родители, уставобранители на Македонија кои се неправедно обвинети и притворени ...

АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ: ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПОЧИТУВА ВОЛЈАТА  НА  НАШИТЕ  СОГРАЃАНИ  И  ИМА  ДОБЛЕСТ ДА ИМ ЧЕСТИТА НА ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО СТРУМИЦА

ПОЧИТУВАНИ, ВО ИМЕТО НА ОПШТИНСКИОТ КОМИТЕТ СТРУМИЦА ИМ БЛАГОДАРИМЕ  НА СИТЕ ГРАЃАНИ КОИ   СВОЈОТ ГЛАС ГО ДАДОА  ЗА  ВМРО-ДПМНЕ И КОАЛИЦИЈАТА   И,  ИМ ЧЕСТИТАМЕ НА ДОБЛЕСТА  ДА  ПРЕПОЗНАТ  ВИСТИНСКА  ОПЦИЈА. ВАШИОТ ГЛАС ЗА НАС ЗНАЧИ ЧЕСТ И ОБВРСКА ВО ПРЕТСТОЈНИОТ ПЕРИОД  ДА РАБОТИМЕ ЦЕЛОСНО ПОСВЕТЕНИ ЗА ДОБРОТО НА СТРУМИЦА И РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. ИАКО Е ПРЕМНОГУ  РАНО ЗА АНАЛИЗИ ...