ФОТО НА ДЕНОТ: НА ЦЕНТАРОТ ВО СТРУМИЦА СЛОБОДНО СЕ ПРОДАВААТ ПИРОТЕХНИЧКИ СРЕДСТВА!

Пред новогодишните и божикните празници центарот на Струмица е преплавен со пиротехнички средства. Иако противзаконски, петарди и ракети од разен калибар се наоѓаат на тезгите. Нивната цена зависи од габаритноста, а се движат од 100 денари за пакување до 1000 денари за ракетно-пиротехничко средство. Една петарда е три денари, а попустот за купена цела кутија e 100 денари со 100 петарди, ...

ОГЛАС: Се продава стан на улица „Ленинова“ во Струмица

Се продава стан на улица „Ленинова“ бр.27 3/23 6 кат, ( 102 m2). Здрадата е со лифт а цената на самиот стан е 55.000 евра. Станот е опремен со кујна, вграден камин, гардеробер и купатилото. Сите оние кои се заинтересирани за подетални информации може да го исконтактираат следниот телефонски број:070 374 241

Во две мултимилионски трансакции продадени акции од струмичка „Нова стоковна куќа“

Во две блок трансакции вредни околу 13 милиони денари, денес на Македонската берза беа продадени 143 акции од „Нова стоковна куќа“ АД Струмица. Акциите се продадоа по цена од 92.250 денари за акција. ИЗВОР: ЕМАГАЗИН

ФОТОГАЛЕРИЈА: Новиот Tiguan пристигна во Струмица

Совршено обмислен од првиот до последниот милиметар, новиот Tiguan со сигурност ќе продолжи да ги освојува купувачите со посериозниот изглед и новата платформа. Освен подобри возни карактеристики таа им обезбедува и поголеми димензии, на радост на патниците. За нивниот комфор и попријатно возење ќе се грижи поголемата пополнетост со опрема и трендовски додатоци. Тука се и новите ...

Алкохол ќе се продава до 19 часот

Државниот пазарен инспекторат преку соопштение објавено на официјалната веб страна на ДПИ, ги информира сите угостителски објекти на територија на град Скопје и Република Македонија да се придржуваат кон одредбите на Законот за угостителска дејност и Законот за заштита од пушење во делот на почитување на работно време, забрана на точење алкохол на малолетници и забрана за пушење ...

Државата продава 100 деловни простории низ Македонија, 4 се во Струмица

Акционерското друштво за стопанисување со деловен простор во државна сопственост го објави вториот пакет за продажба на деловни простории во сопственост на Република Македонија. Се работи за 100 деловни простории во различни градови низ државата. Најголем дел деловни простории се наоѓаат во Скопје – 34 простории на различни локации, потоа во Куманово 12 деловни простории, во Прилеп ...

Се продава детското одморалиште „Суви Лаки”

Министертвото за труд и социјална политика (МТСП) објави: Oглас за продажба на недвижни ствари–објекти на детски одморалишта. Меѓу одмаралиштата кои се на продажба се најде и  детското одморалиште „Суви Лаки”. Во продолжение огласот: Објекти на детско одморалиште ,,Суви Лаки” – Струмица, сопственост на Република Македонија, корисник Министерство за труд и социјална политика, евидентирани ...

Државата стави на продажба девет објекти во Струмица

Министерството за транспорт и врски на својата веб страна објави  каталог со податоци за 100 државни деловни простории во 19 градови низ државава, што се огласени на продажба преку јавно електронско наддавање. Во Струмица се продаваат 9 објекти. Во каталогот има информации за локацијата, квадратурата и почетната цена на објектите, како и фотографии. Огласот трае 30 дена. Право да аплицираат ...

Видете како Ацето од Струмица продава телефон

Еден оглас, за продавање на мобилен,  деновиве предзвика вистински урнебес. Урнебесниот  оглас е на еден струмичанец, кој во описот на огласот ставил интересен и оригинален опис: „Ацето реши да ме продаде…нии се засакааме уште ка се видееме, ама он веќе реши да си тера друга љубов. Јас ум Sony XPERIA Tipo, bel -1600 ден, може и замена за појак со наша доплата се разбира. Имам 4 фолии и маска комплет ...