ЕКСКЛУЗИВНО:БАРЕЗИ И МИЛАН ДОАЃААТ ВО СТРУМИЦА ПО АТАНАСОВ!

  Наместо Интер, со кој Атанасов има предоговор, можно е нашиот младински репрезентативец да замине во Милан, а легендата Франко Барези утре пристигнува во Скопје за во живо да го гледа мечот Македонија – Англија до 19. години. Македонскиот репрезентативец до 19. години Јани Атанасов е мета на големиот Милан. Сегашниот играч на Академија Пандев, и еден од нашите најнадежни млади фудбалери ...

Тренерот на Милан го пофали струмичанецот Дино Захов

Тренерот на Милан, Винченцо Монтела, имаше причина за задоволство по одличниот настап на неговиот тим и убедливата победа од 6-0 над составот на Шкендија. „Одигравме одличен натпревар и морам да сум задоволен, иако во секој случај гледам простор за напредок. Гледав натпревари на Шкендија и знаев дека треба што побрзо да ги отвориме и да стигнеме до рано водство. Го сторивме тоа и стигнавме ...

УЕФА мора да менува домаќинство, Струмица е (пре)тесна за Милан и Фенербахче

Македонските претставници во плеј-офот за Лига Европа, екипите на Вардар и Шкендија, ќе ни приредат вистински фудбалски празник. Во најмасовното европско клупско натпреварување, тие ќе се соочат со Фенербахче и Милан, но голем проблем претставува што нашата земја има само еден фунцкионален стадион со капацитет над 20.000 што може да ги прими сите љубители на фудбалот кои сакаат да ги ...

„Газета“ : Пандев е единствена опција за нападот на Милан!

Македонскиот интернационалец Горан Пандев е единствената опција за засилување на нападот на Милан, кој е во потрага по квалитетен офанзивен играч, објавува реномираниот италијански весник „Газета дело спорт“, пренесува Спормедиа. Милан и официјално се откажал од трката за напаѓачот на Торино, Алесио Черчи, за кого бара 18-20 милиони евра, што е прескапо за „росонерите“. Според „Газета“, ...

Пандев чека подобра понуда од Милан

Остануваат само уште петнаесет дена до крајот на летниот преоден рок, период кој ќе даде одговор на прашањето каде Горан Пандев ќе ја продолжи својата фудбалска кариера. Најдобриот македонски фудбалер е непожелен во Наполи, добива понуди од сите страни, но трпеливо чека да се поклопат сите коцки за да ја избере својата следна дестинација. Не е никаква тајна дека Филипо Инзаги сака ...

Милан ги сака Пандев и Џемаили во „пакет“

Италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“ објави дека Милан сака во „пакет“ да ангажира двајца фудбалери на Наполи. Според „Кориере дело Спорт“ се работи за тетовецот Блерим Џемаили и струмичанецот Горан Пандев, а „росонерите“ се подготвени на двајцата играчи да им понудат договор на две години. Горан Пандев е во втор план кај тренерот Рафа Бенитез, па поради тоа речиси сигурно ...

Пандев ги одби Ал Џезеира и Олимпијакос, на чекор до трансфер во Милан

Во текот на вчерашниот ден, Горан Пандев добил понуди од ОАЕ односно од клубот Ал Џезира но, иако богата, истата била одбиена од Пандев, кој сака да продолжи да игра на највисоко ниво. Со идентичен епилог била и понудата на грчкиот шампион Олимијакос, пренесува ,,Скај” Но за разлика од понудите на Ал Џезира и Олимпијакос, кој се далеко од желбата на Пандев да игра во Италија, понуда ...