Мицкоски од Ново Село: Со солзи во очите, граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

По посетите на Струмица и Босилово, денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски остври средба со граѓани и во Ново Село. Тој пренесе дел од разговорот со жителите на ова место кои пред Мицкоски го изразиле своето жалење и револт за она што во моментов и се случува на Македонија. – Штотуку завршив со средбата со граѓани и партиски членови во Ново Село. Со солзи во очите ...

Мицкоски на средби со граѓани во Босилово: Ќе го слушнеме гласот на народот

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска повторно беше на терен во Струмица, Босилово и Ново Село каде оствари средби со граѓаните. – Мојата задача и на мојот тим е преку ваквите посети да го слушнеме гласот на народот, да размениме мислења, кои за мене, но и за ВМРО – ДПМНЕ се корисни, особено во овој период кога отпочнуваме со создавање на програма која ќе понуди ...

Христијан Мицковски во посета на месните комитети во Струмица

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски ја продолжи посетата на Струмица и околните општини. Тој денеска го посети и 5-от Месен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струмица. Таму со големиот број на граѓани се разговарало за актуелната состојба и за случувањата околу законот за јазици и повеќе други актуелни предизвици. – Испратив порака дека е навистина некоректно што денес премиерот ...

Мицкоски од Струмица: Имаме срушени институции и надежи, срушена економија, безпреспективност на младите, мора ова да се смени!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски продолжува со своите теренски активности низ цела Македонија. Денеска тој беше во посета на  Струмица и струмичко. -Утринава имавме една средба со младите од општина Босилово, каде што разговаравме за актуелната политичко економска состојба, за преспективата на младите т.ес за безпреспективноста која што во овој момент владее, за срушените ...

Христијан Мицкоски го посети храмот Свети Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици

Денеска на првиот ден од мандатот новиот Претседател на ВМРО-ДПМНЕ по вчерашното завршување на Конгресот во Валандово го посети Храмот Св. Петнаесет во Струмица. Во храмот се поклони пред иконата Света Богородица брзопослушница која беше донесена минатата година од Света Гора. Иконата досега ја посетиле илјадници верници од регинот.  ,,Чудо да бидеш за нас” доби Благослов од струмичкиот ...