Гавазова го прослави роденденот на малата Селена во родната Струмица!

Сузана Гавазова деновиве престојува во родната Струмица каде во друштво на најблиските роднини и пријатели го одбележа роденденот на ќеркичката Селена. Гордата мајка за овој посебен ден за нејзината славеничка организирала забава на ниво која била проследена со многу интересни декорации, слатки задоволства и секако торта во форма на замок. Благодарам на сите што присуствувавте ...

Блесна во свој стил: Струмичката фолкерка мамеше воздишки!

Таа сака да ја скокотка фантазијата на фановите, па често се појавува во провокативно издание. Без разлика дали станува збор за фотосесија или настап со длабоко деколте, Сузана Гавазова знае како да остави впечаток. Деновиве повторно блесна во свој стил. Таа на еден настап се појави во долг бел фустан и изгледаше бомбастично. Сепак најголемо внимание привлекуваше нејзиниот вртоглаво ...

(ФОТО) Мажи, вдишете со полни гради – Гавазова во емисија само по градник!

Популарната фолк пејачка Сузана Гавазова повторно шокира со својот изглед.  Откако се врати од Шведска по повод настапите за новогодишните и божиќните празници, артрактивната Сузе секојдневно е присутна на снимања за новогодишните телевизиски емисии. Вчера, не изненади со едноставен фустан кој ги покри нејзините најсилни адути, но затоа за следниот настап даде се од себе за да ја ...

Сузана Гавазова бомбардира со нови песни!

Познатата фолкерка, која откако се омажи се пресели во Шведска каде живее со сопругот Јасмин и ќерките Емили и Селена, во моментов е во родната Струмица, а престојот дома го користи и за да сними нови песни, па така по премиерата на баладата “Постела од тага”, Сузе деновиве ни претстави уште една музичка тема. Сузана Гавазова периодов бомбардира со нови песни. Познатата фолкерка, ...

Вистински дами како мајка им: Погледнете како уживаат ќерките на Сузана Гавазова

На Сузана Гавазова воопшто не и пречи да се појави без грам шминка во јавност, а доказ за тоа е нејзината најнова фотографија на фејсбук каде што позира во природно издание. Македонската фолкерка блеска, а има и две прекрасни причини за тоа. Тоа се нејзините две ќерки со сопругот Јасмин Кузуровиќ. Со фустанчиња од тул тие се вистински дами, како и мајка им.

(ФОТО) На кого личат преслатките ќеркички на Сузана Гавазова?

Фолк пеачката Сузана Гавазова, откако се омажи за Јасмин Курузовиќ, со кого има две ќерки и заедно живеат во Шведска, многу често објавува фотографии заедно со своето семејство. Последна во низата беше каде што се бакнуваат и гушкаат, а тоа дека се прекрасни заедно и заљубени се само дел од коментарите на фотографиите. Веднаш по свадбата која што ја направија во Струмица, родниот град ...

На Сузана Гавазова секој ден и е меден месец

Фолкерката откако се омажи за Босанецот Јасмин со кого има две ќерки и живее во Шведска редовно објавува нови фотографии на кои позира во прегратките со својот сакан. На Сузана Гавазова Секој ден и е како меден месец. Фолкерката откако се омажи за Босанецот Јасмин со кого има две ќерки и живее во Шведска редовно објавува нови фотографии на кои позира во прегратките со својот сакан. Последна ...

Се сакаат како првиот ден – Сузана Гавазова со сопругот

Фолк-пејачката Сузана Гавазова на својот фејсбук-профил објави фотографии од романтичната вечера со својот сопруг Јасмин. Фотографиите собраа голем број лајкови, пред сè поради емоциите на сопружниците содржани во нив.

„Невесто мори убава“ најновиот дует на Сузана Гавазова и Благоја Грујовски

„Невесто мори убава“ носи насловот на најновиот дует на струмичанката Сузана Гавазова и добро познатиот Благоја Грујовски. Аранжманот и продукција се на Дејан Мимороски, Џамбо Агушев на труба, Енис Папазов – кларинет, на кавал и зурли е Гоце Димовски, Златко Миладиновски – тамбури , виолината ја има отсвирено Влатко Крстев и гитара Зоран Костадинов. Уживајте во изведбата на ...

Сузана Гавазова: Фолк-верзија на баладата на Марија Шерифовиќ

Нашата позната фолк-пејачка Сузана Гавазова објави видеоклип на кој можете да ја слушнете нејзината интерпретација на баладата на Марија Шерифовиќ, „Сама и нервозна“, која во оригинал звучи вака: А во интерпретација на нашата Сузе: