Црномурестиот струмичанец од Финска пак ќе се докажува кај младите!

  Црномурестиот Калвин Н’Сомбо одново ќе биде дел на селективен камп на македонската младинска фудбалска репрезентација, за пак да го види селекторот Благоја Милевски дали го бива за да биде дел од селекцијата за играчи до 21 година, откако неговото име се најде на списокот за задутрешниот меч со Работнички. Н’Сомбо е Конгоанец по татко, кој е роден во Финска, но кој има македонско ...

Шкендија-Хелсинки на 13 јули во Струмица

УЕФА го објави распоредот за играње на натпреварите од второто квалификациско коло од Лигата Европа. Двата македонски претставнички тимови, Шкендија и Работнички нивните натпревари од оваа фаза ќе ги игра во исто време. На 13 јули, Шкендија во Струмица ќе игра со Хелсинки, а Работнички во Скопје ќе се соочи со Динамо Минск. Реваншите ќе се играат потоа една недела подоцна во Хелсинки, ...