Сузана Гавазова бомбардира со нови песни!

12295430_1060532630645372_8466154516521692671_n

Познатата фолкерка, која откако се омажи се пресели во Шведска каде живее со сопругот Јасмин и ќерките Емили и Селена, во моментов е во родната Струмица, а престојот дома го користи и за да сними нови песни, па така по премиерата на баладата “Постела од тага”, Сузе деновиве ни претстави уште една музичка тема.

Сузана Гавазова периодов бомбардира со нови песни. Познатата фолкерка, која откако се омажи се пресели во Шведска каде живее со сопругот Јасмин и ќерките Емили и Селена, во моментов е во родната Струмица, а престојот дома го користи и за да сними нови песни, па така по премиерата на баладата “Постела од тага”, Сузе деновиве ни претстави уште една музичка тема.

Овојпат станува збор за синглот со наслов “Нишан”, а за истата планира да сними и видео.
Како за претходната така и за оваа пејачката соработувала со битолчанецот Никола Мицевски, кој е автор на музиката и аранжманот на песната, текстот е на Борче Нечовски, а инструментално и вокално е збогатена од Сара Пројковска-Николовска како придружен вокал, гитарите се на Драган Илиев, виолина – Владимир Крстев и тамбура – Златко Миладиновски.

маркетинг


Select
Ознаки: , ,