(ФОТО) СТРУМИЧАНИ ГО БОДРЕА ГРАНДЕ ПАНДЕВ НА НАТПРЕВАРОТ ЏЕНОВА-МИЛАН!

Шестмина струмичани заминаа за Италија да го следат мечот од Серија А помеѓу Џенова-Милан каде токму во Џенова игра нашиот Горан Пандев, а струмичани му приредија изненадување и му беа голема поддршка во текот на целиот натпревар.

Осијек победник во двете категории на „Пандев Куп“

Хрватски Осијек победи во двете младински категории на првиот „Пандев Куп“ кој во организација на Академија Пандев се одржа во Струмица. На турнирот настапија 64 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Хрватска, во генерациите 2006, 2007, 2008 и 2009, а Осијек успеа да победи во двете конкуренции. Фудбалерите родени 2008 и 2009 година во финалето успеаја да слават над прилепска Победа со 2-1, ...

Стартуваше првиот „Пандев Куп“ во Струмица!

  Во Струмица, преку свеченото отворање и првите натпревари стартуваше првиот „Пандев Куп 2018“ а на кој учествуваат 64 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Хрватска. Интернационалниот „Пандев Куп“ чија интенција е, преку својата масовност и квалитет, да стане традиција за овој регион која ќе се препознава се игра деновиве на осум фудбалски терени а е во организација на ФК Академија ...

(ВИДЕО) Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова им ја претстави Македонија и Струмица на навивачите на Барселона

Наташа Андонова, најдобрата македонска фубалерка им ја претстави Македонија на навивачите на Барселона, во интервју за клупската телевизија. Андонова во петминутното интервју зборува за убавините на Македонија, за родниот град Неготино, за Струмица, Скопје, традициите во нашата држава за Велигден и за Божиќ, за традиционалните јадења, но и за македонската азбука и кирилицата. Најдобрата ...

ФК БЕЛАСИЦА СЕ ВРАЌА НА ВРВОТ: ФК ПОБЕДА ВАЛАНДОВО ПРИМИ ОСУМ ГОЛА ОД ГОРДОСТА НА СТРУМИЧАНИ!

  Славната Беласица и гордоста на сите струмичани, полека но сигурно се враќа на победничките патеки и на врвот! Денес во Валандово беше прегазена ФК Победа Валандово која прими осум гола од нашите момци! Големо браво за феноменалната партија на фудбалерите и секоја чест за струмичките Ајдуци за поддршката!   Стрелци: ⚽️ Крсте Тодоров ⚽️ Марјан Ташев ⚽️⚽️ Мартин ...

Погледнете ги сите групи на меѓународниот турнир „Пандев Куп“

Од утре па сè до 10 март Струмица ќе биде домаќин на првото издание на „Пандев куп”, турнир кој во иднина треба да прерасне во традиоционален. На него ќе учествуваат 64 екипи од четири држави (Македонија, Бугарија, Србија и Хрватска) во четири возрасни категории (2006, 2007, 2008 и 2009 година) и поделени во вкупно 16 групи од по четири. Ждрепката е веќе извршена, познат е составот на групите и тие ...

Меѓународниот фудбалски турнир „Пандев Куп“ почнува утре

  Првото издание на Меѓународниот фудбалски турнир „Пандев Куп“, во организација на ФК „Академија Пандев“ ќе се одржи од утре до 10 март во Струмица. На турнирот ќе учествуваат 64 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Хрватска во четири возрасни категории (фудбалери родени 2006, 2007, 2008 и 2009 година) поделени во вкупно 16 групи од по четири екипи. Ждрепката е веќе извршена, а познат е составот ...

Црномурестиот струмичанец од Финска пак ќе се докажува кај младите!

  Црномурестиот Калвин Н’Сомбо одново ќе биде дел на селективен камп на македонската младинска фудбалска репрезентација, за пак да го види селекторот Благоја Милевски дали го бива за да биде дел од селекцијата за играчи до 21 година, откако неговото име се најде на списокот за задутрешниот меч со Работнички. Н’Сомбо е Конгоанец по татко, кој е роден во Финска, но кој има македонско ...

Официјално отворање на Пандев Куп 2018

  Почитувани љубители на спортот, Ве покануваме на отворањето на Пандев Куп 2018 година , кој ќе се одржи од 07.03-09.03.2018 година во Струмица. Имено ќе имате прилика да уживате во феноменален фудбал составен од 64 екипи кои доаѓаат од одлични клубови со високо реноме. Генерациите кои ќе се натпреваруваат се од 2006-2009 година. Дел од екипите кои може да ги видите на фудбалскиот терен се Академија ...

(ФОТО) ФК БЕЛАСИЦА ЈА ПРЕТСТАВИ НОВАТА ОПРЕМА СО ЛОГОТО НА „МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ“

ФК БЕЛАСИЦА: Со огромно задоволство ви ја претставуваме нашата нова опрема и тимска фотографија. Посебна чест и задоволство ни причинува логото на нашиот генерален спонзор “Македонски телеком”.