ВИДЕО: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ВО ПОСЕТА НА РЕГИОНОТ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски минатата недела беше во посета на југоисточниот регион. Тој ги посети Струмица, местните комитети во градот, населенот место Вељуса, продолжи со посета на општините Василево, Ново Село и Босилово. Ги посети и Радовиш, Конче, Валандово. Теренските посетите на Мицковски низ државата продолжуваат во текот на месецот. “Моја задача и задача ...

Мицкоски во Василево: Народот не смеат да го потценат, тој ја има силата да ги промени овие работи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денови се наоѓа во посета на југоисточниот дел на државата. По вчерашните средби со граѓани и состаноци со членовите на ВМРО-ДПМНЕ, денес својата агенда ја продолжи во Радовиш и Василево. – Штотуку бев во посета на Василево. Испратив неколку пораки за состојбите, базирани на непосредните контакти и она што го вели на средбите народот. ...

Мицкоски од Ново Село: Со солзи во очите, граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

По посетите на Струмица и Босилово, денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски остври средба со граѓани и во Ново Село. Тој пренесе дел од разговорот со жителите на ова место кои пред Мицкоски го изразиле своето жалење и револт за она што во моментов и се случува на Македонија. – Штотуку завршив со средбата со граѓани и партиски членови во Ново Село. Со солзи во очите ...

Мицкоски на средби со граѓани во Босилово: Ќе го слушнеме гласот на народот

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска повторно беше на терен во Струмица, Босилово и Ново Село каде оствари средби со граѓаните. – Мојата задача и на мојот тим е преку ваквите посети да го слушнеме гласот на народот, да размениме мислења, кои за мене, но и за ВМРО – ДПМНЕ се корисни, особено во овој период кога отпочнуваме со создавање на програма која ќе понуди ...

Христијан Мицковски во посета на месните комитети во Струмица

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски ја продолжи посетата на Струмица и околните општини. Тој денеска го посети и 5-от Месен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струмица. Таму со големиот број на граѓани се разговарало за актуелната состојба и за случувањата околу законот за јазици и повеќе други актуелни предизвици. – Испратив порака дека е навистина некоректно што денес премиерот ...

Мицкоски од Струмица: Имаме срушени институции и надежи, срушена економија, безпреспективност на младите, мора ова да се смени!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски продолжува со своите теренски активности низ цела Македонија. Денеска тој беше во посета на  Струмица и струмичко. -Утринава имавме една средба со младите од општина Босилово, каде што разговаравме за актуелната политичко економска состојба, за преспективата на младите т.ес за безпреспективноста која што во овој момент владее, за срушените ...

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ, ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ НА ПОСЕТА ВО ОПШТИНА БОСИЛОВО!

Христијан Мицковски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на Општина Босилово и оствари кафе дружба во населеното место Радово, Општина Босилово. Тој на својот официјален фејсбук профил напиша дека токму младите му ја пренесоа нивната загриженост за актуелната состојба, кои рекле дека бесперспективноста е најчестата слика не само во Радово, туку и во Турново, Секирник, ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ ОДРЖА СОСТАНОК СО ОПШТИНСКИОТ КОМИТЕТ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО СТРУМИЦА!

Претседателот Христијан Мицковски штотуку оддржа состанок со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица. Просториите беа претесни за огромниот број на струмичани кои дојдоа да разговараат за сегашната состојба во државата, но и за иднината на нашата земја. „Во економијата имаме најкатастрофална ситуација, 100 милиони евра помалку странски инвестиции, разочарани пензионери, ...

Генералниот секратар на ВМРО-ДПМНЕ Јанушев одржи состаноци со општинските комитетите во струмичко

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ викендот одржи состаноци со општинските комитети во Струмица, Василево, Ново Село и Босилово. Состаноците кои беа од отворен карактер за членовите на ВМРО-ДПМНЕ беа претходно најавени на социјалните мрежи од страна на Јанушев. Како што информираат од партијата на состаноците се разговарало за актуелните политички теми, а истите се дел од агандета ...

Тања Достинова Запрова е нова Претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Тања Достинова Запрова е нова Претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица. Достинова Запрова  е активен член на ВМРО-ДПМНЕ, три мандати член на општински комитет, а ги има извршувано и функциите секретар на општинскиот комитет и потпретседател на Унијата на жени во Струмица. Тања Достинова Запрова доаѓа на местот на Ели Панова, која моментално ја извршува функцијата ...