Селект Викенд Агенда

Се ближи крајот на оваа година а со тоа почнуваат и подготовките за највеселиот дел во годината. Селек овој викенд го започнува  со предновогодишните забави. Во петок забавата ја започнува со Звезди Бенд во Lounge Bar Select за потоа лудилото да продолжи во барот со добро познатиот бенд на струмичката публика Nexus Band, момците кои во повеќе наврати се покажаа како професионални музичари а тоа ...

Рок журка со Иван Раденов на леблебеџиска

  Летна шема на леблебиџиска улица продолжува и оваа недела. Овој четврток гостин на улицата е Иван Раденов. Иван Раденов е првиот победник на македонскиот Идол. Угостителите од улицата ветуваат добра рок журка.  

(ВИДЕО) Првиот настап на Амар Гиле во Македонија

Победникот од минатата сезона на Ѕвезде Гранда, Амар Гиле Јашарспахиќ настапуваше во струмичкиот ноќен клуб Селект. Првиот настап на Амар во Македонија помина неверојатно, а клубот беше исполнет до после место. Амар ги забавуваше струмичани до раните утрински часови. Дента пред настапот Амар имаше интервју за Струмица Денес и ги поздрави струмичани.

Подготвени за викендот? Еве каква забава ви нуди Селект!

Долго најавуваните балкански ѕвезди Тропико Бенд вечерва на големо задоволство на сите доаѓаат во Селект. Најпознатиот српски бенд чии хитови се слушаат низ Македонија вечерва ќе ги забавува струмични во Кафе Бар Селект. Во пресрет на нивното доаѓање билетите во претпродажба беа со пониска цена, а Струмица Денес како и секогаш ги наградуваше своите читатели со 20 поделени гратис ...

ФОТО: Карневалска „гаражна“ журка со Борa Чорба!

Како дел од официјалната програма за овогодинешниот карневал и традиционално како и секоја година, освен по кафулињата,  „гаража парти“ под маски се одржува и во подземната гаража под градскиот плоштад. Таму вечерва за забавата се погрижи легендарниот Бора Џорџевиќ од Рибља Чорба. Пренесуваме дел од атмосферата на забавата која ќе трае до раните утрински часови.

Вечерва, спектакл во Селект кој не смеете да го пропуштите!

„Be My Valentine“ е пораката под која вечерва ќе се обединат многу позитивни емоции, заљубени двојки, трагачи по големата љубов и уживатели на доброто вино. Местото на настанот е секако Кафе Бар Селект место докажано за најдобрите забави во градот.Новиот клубски label Mosquito и најгледаниот естраден магазин во Македонија, Бекстејџ оваа година со одлична организација ќе ги изненади струмичани ...

Како помина овој викенд во Селект

Совршен изглед, одличен глас и многу хитови, кои еден по друг се сместуваат на врвовите на топ листите на Балканот, најдобро ја опишуваат Алисија, девојката која во петокот ја загреа атмосферата во Селект и го исполни до последната маса. Струмичани имаа можност да бидат дел од забава исполнета со сексипилот на жената која се изгради како заштитен знак и која неколкупати беше прогласувана ...

Викенд во Селект кој не смеете да го пропуштите!

Јануари беше исполнет месец, многу празници, прослави и пред се добри журки. Период во кој скоро сите си дозволуваат повеќе уживање и опуштени моменти. Кафе Бар Селект тоа и го овозможи на почетокот на 2014 година. Гостуваа интересни естрадни уметници со музика за сечиј вкус, од Бугарија и Србија како и веќе докажаните македонски ДЈ-и и бендови. Викендот кој следува Селект го заокружува ...

Возбудлив викенд во Селект

Како си поминавте викендот во Селект ? Се надеваме забавно како и ние, впрочем добрите забави таму се секогаш загарантирани. Возбудливиот викенд го започна прилепскиот бенд The Hounds со кого имавме можност да поразговараме и со нас да споделат се што мислат за струмичани и струмичката публика. Нè пофалија со одличен (5), а сега ние им се заблагодаруваме за одличната журка која ни ја приредија. Саботата ...

Хуманитарно Stand Up Show во организација на Црвен крст-Струмица

Младиот  волонтер од Црвен крст Струмица Деан Трендов ученик во ОУ Никола Вапцаров со свои 12 години имплементираше ЦКА-ПХВ проект на тема Stand up comedy . Идејата за овој настан е со насмевка на публиката и со нивното учество во влезницата од 50 денари да се обезбедат средства за нова постелнина на детско одделение при ЈЗУ Општа болница Струмица. Настанот беше поддржан од тимот средношколци ...