Во сите струмички храмови ќе бидат поделени лепчиња со паричка

На празникот Обрезание Господово и Свети Василиј Велики 14.01 во сите храмови во Струмица, согласно светоотечкото Предание, на верниот народ по Божествената Василиева Литургија ќе му биде поделено лепчиња со паричка.

slavski-kolac---janevska-ilieva

маркетинг


Select
Ознаки: , ,