ВИДЕО: На Гавазова и е празник на љубовта

Во новиот видеоспот на Сузана Гавазова се искористени снимки од нејзината свадбена веселба, а покрај неа, во видеото се појавуваат и нејзиниот сопруг Јасмин и нивната ќеркичка Емили.

 suza

Во видеото за „Празник е љубовта“, струмичката фолкерка го покажа и трудничкото стомаче. Иако нивната прва ќерка се роди пред точно една година, таа и сопругот, наскоро очекуваат принова по втор пат.suzana

Самото сценарио прикажува делови од свадбениот момент на Сузана и Јасмин, каде во неколку наврати се појавува и ќерката Емили.

suze

Во продолжение погледнете го најновото издание на Сузана Гавазова насловено „Празник е на љубовта“ чии автори се Дејан Момировски ( музика) и Борче Нечоски (текст).

 

маркетинг


Select
Ознаки: , , , , , ,