(ВИДЕО) Струмичанецот THE MARSHALL во полуфинале за биди официјален SKOPJE CITY MALL VLOGER!

Во конкурсот за “Биди официјален влогер на Скопје сити мол” учествуваа над 50 учесници, и Струмица си доби свој претставник во полуфиналето. Станува збор за диџеј Marshall кој повторно се престави со едно поразлично видео, за што станува збор погледнете подолу. 

(ВИДЕА) „ВЕЗИЛКА“, „СЛОБОДНАТА ЉУБОВ“ И МАЈСТОРИТЕ НА ДОБРАТА МУЗИКА-ФОЛТИН ВО САБОТА ВО СЕЛЕКТ!

Мајсторите на добрата музика и на добриот звук , музичката група која постои од 1997година и која зад себе има 7 албуми, музика за над 20 театарски претстави и со многу бројни настапи во Македонија, Хрватска, Италија, Австрија, Словенија, Србија, БиХ, Албанија, Бугарија, Франција, Германија, Унгарија, Англија, Либан, Холандија, Белгија, Турција и Чешка. Во #Сабота17Март во #CafeBarSelect со свој концертен ...

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНКА ДЕЛ ОД ОТКАЧЕНАТА АНКЕТА ЗА 8 МАРТ!

По повод денешниот празник, Меѓународниот ден на жената, на јутјуб каналот на ФЛЕКА ТВ беше прикачено видео кое тие го насловија „Откачена анкета за 8 март“. Од оваа интересно видео е дел и наша струмичанка. Во продолжение погледнете го видеото: 

(ВИДЕО) Од Академија Пандев не сакале да јадат во ресторанот на стадионот „Младост“ во Струмица, па затоа ќе играат во Турново!

Газдата на Беласица и стадионот Младост, Славчо Васков Пинда на Академија Пандев им ја понудил старата цена за користење на теренот но само доколку јадат во неговиот ресторан, тие одбиле и ќе играат во Турново. Пролетниот дел од Првата фудбалска лига, Академија Пандев ќе го игра на стадионот во Турново поради смешна причина. Славчо Васков Пинда им дал цена од 72.000 денари по натпревар, ...

 ВО ЧЕТВРТОК НА ПЛОШТАДОТ ВО СТРУМИЦА, ЈОВЧЕ ПАНДЕВ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА ВИДЕОТО НА ПРВИОТ СИНГЛ „ЗА НАС“

ЈОВЧЕ ПАНДЕВ: Луѓе СРЕЌНА НОВА,здравје,вистинска љубов и по малку среќа за животот да биде прекрасен! Новата ќе ја започнеме со промоција на видеото на првиот сингл “За Нас”. -музика и аранжман: Dojcinovski -текст: сопствен -ден: 4ти јануари -место: Плоштад “Гоце Делчев” Струмица -тајминг: 20:30    ВО ЧЕТВРТОК НА ПЛОШТАДОТ ВО СТРУМИЦА, ЈОВЧЕ ПАНДЕВ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА ВИДЕОТО НА ПРВИОТ ...

Александра Јанева и 2BE го преработија светскиот хит „Perfect “ на Ед Ширан и Бијонсе

Александра Јанева и 2BE го преработија светскиот хит „Perfect “ на Ед Ширан и Бијонсе. Новото аудио и видео на поп-пејачката е музичка празнична честитка за нејзините фанови. Александра и нејзиниот бенд 2BE освен со видео ќе ја заокружат годината со многу новогодишно-божиќни настапи низ Македонија. Аранжманот на преработката е на талентираниот Тино Стојановски од бендот 2BE. Оваа е ...

(ВИДЕО) БУБЕ ДУПЕВ: ГАЗДА ЌЕ НИ ПУШТАТЕ ЛИ К-15?

На youtube често може да се најде некое видео кое навистина ќе ве насмее до солзи. Ова е едно од тие, пародија, направено од еден струмичанец попознат под прекарот Бубе Дупев.   

(ВИДЕО) ЛЕГАТО БЕНД СО НОВ КОВЕР „МЕРАК СОКРИЕН“

Струмичкиот бенд со нов ковер на познатата македонска песна „Мерак Сокриен“. Освен добрата преработка на песната, во групат Легато има и два нови членови, познатиот Ристе Гавровски и Александар Христов. Во продолжение слушнете ја песната: