„Кад си рекла да ме волиш“, „Да шутиш“, „Недостајеш“ и легендарниот ДИНО МЕРЛИН вечерва на СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ 2017!

Со почеток од 23:15 часот па се до 01:35 часот легендарниот ДИНО МЕРЛИН ќе го одржи својот прв концерт во Струмица во склоп на СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ 2017. Граѓаните на Струмица за прв пат ќе имаат можност во живо да ги чујат најголемите хитови на балканот. Да уживаме!!!

Почнуваат трите музички вечери на „Струмица Oпен Фестивал”

Од вечерва до недела ќе се одржат последните три фестивалски дена на „Струмица опен фестивал” на кои ќе настапат звучни македонски и балкански музички имиња. На градскиот плоштад од синоќа почна поставувањето на главната бина, на која вечерва ќе настапат Галија, Гаро и Тавитјан брадрс, Сергеј Цветковиќ, Јелена Томашевиќ и Жељко Бебек, како и Галоски и Пата Пата рекордингс. Дани, ...

ВОЗБУДЛИВА ФУДБАЛСКА НОЌ НА ТУРНИРОТ ВО БОСИЛОВО: ДЕРБИ НАТПРЕВАР, РУСКИ КОМЕРЦ-ЗЛАТНО ЗРНО

Вечерва можеби една од највозбудливите ноќи од стартот на ноќниот турнир во мал фудбал Босилово 2017 година и последна вечер од групната фаза со четири екстра натпревари и 3 дербиња. Со почеток во 20:30 часот Авто Школа Даел против Авто Школа Дарко ТТ, дерби кое одлучува кој оди понатаму, 21:30 часот Авто Школа Даел против Златно Зрно, 22:30 големо дерби помеѓу Златно Зрно и Руски Комерц, и ...

Стенд ап комедија вечерва на Струмица Опен Фестивал со Никола Тодороски

Никола Тодороски, професионален актер во охридскиот Народен театар, познат стендап комичар кој зад себе има реализирано бројни успешни настапи во Македонија, Балканот и Европа, член на првиот клуб за стендап комедија на Балканот, добитник на престижната награда „Најдобар машки стендап комичар за 2013 година“.

Погледнете што не очекува вечерва на СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ 2017

Вечер на поезија со Сузана Мицева и Дарко Лешоски – СОФ 2017 Сузана Мицева е мајка, сопруга, новинар и автор која за себе вели дека секојдневните обврски поврзани со професијата за неа всушност претставуваат катализатори со уметноста. Нејзината стихозбирка „Мостот на Копнежите“ е добитник на наградата Антологија на болката. Дарко Лешоски е поетот на денешницата. Неговите песни ...

LEVEL GAMING CENTER ВЕЧЕРВА ОРГАНИЗИРА ФУДБАЛСКА НОЌ ЗАЕДНО СО ГОЛЕМИТЕ ЅВЕЗДИ НА РЕАЛ И МАНЧЕСТЕР

Level Gaming Center ги повикува сите навивачи на Manchester United, Real Madrid C.F. и неутралните љубители на фудбалот заеднички да го проследиме најспектакуларниот настан за оваа година UEFA SUPER CUP SKOPJE 2017. ЕВЕНТ: https://www.facebook.com/events/110215909641544/?acontext=%7B%22action_history%22%3A%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22messaging%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22attachment%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A%7B%7D%7D]%22%7D

ФУДБАЛСКИ СПЕКТАКЛ ВЕЧЕРВА НА НОЌНИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО БОСИЛОВО!

Почитувани лубители на фудбалот, вечерва на ноќниот турнир во мал фудбал во Босилово не очекува вистински спектакл! Од 21:00 часот РУСКИ КОМЕРЦ ќе игра против БЕРЛИК, во 22:00 часот ДОЛГООЧЕКУВАНОТО ДЕРБИ помеѓу екипите на РУСКИ КОМЕРЦ и ЗЛАТНО ЗРНО, и во 23:00 часот АВТО ШКОЛА ДАЕЛ против ЗЛАТНО ЗРНО. Повелете и уживајте!    

НАЈДОБРАТА ЗАБАВА ВЕЧЕРВА ВО СЕЛЕКТ!

СЕЛЕКТ-СТРУМИЦА продолжува со одличната организација и добрата забава која беше најавена на стартот на самото лето. Тоа и се случи, односно го исполнија тоа ветувње! По многубројните незаборавни викенди, по многубројните донесени балкански ѕвезди во СЕЛЕКТ, по многубројните испеани најпознати хитови, на вечерва ни следува уште една незаборавна и луда ноќ и тоа со талентираниот и ...

ОД ВЕЧЕРВА ЗАПОЧНУВА СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ!

Со шестото издание на најголемата културно-уметничка, едукативна и забавна манифестација во Струмица првпат пристигнуваат специјални нешта НАПРАВЕНИ СО ЉУБОВ. Дата: 03.08 – 13.08 Локација: Плоштад Гоце Делчев, 2400 Струмица Од традиционални настани за верните посетители, до невидени изненадувања подготвени за новите фестивалџии. За сите возрасти, за сите вкусови. Почувствувајте ја емоцијата ...

ВОЗБУДЛИВА НОЌ И ВЕЧЕРВА НА ТУРНИРОТ ВО БОСИЛОВО: ЕКИПАТА НА БИМАКС ПЛУС ПРОТИВ ЕЛПИ ЗУБОВО И ЕМЕН-СТРУМИЦА

Возбудливите натпревари во склоп на ноќниот турнир во мал фудбал во Босилово продолжуваат и вечерва. Она од што досега може да забележиме дека бројката на посетеноста на турнирот досега е одлична, тоа докажува дека организаторот на турнирот навистина посветил големо внимание и труд за да се изгледа како што му доликува на еден ваков турнир! Вечерва не очекува вистински фудбалски ...