ВАНЧО СТОЈАНОВ: Центарот на Василево ќе добие Булеварско решение

Драги мои сограѓани, Кај нас постои девиза, ветуваме-реализираме. Тоа што го ветуваме го исполнуваме, за сето тоа сите ние самите сме сведоци, сето тоа што го реализираме на територијата на општина Василево е всушност Вашиот глас, Вашата програма. Програмата на општина Василево ја креирате токму Вие. Така ќе биде и во оваа програма, сето она што вие го баравте ќе биде реализрано. Ќе ги ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Промоција на програмата на кандидатот за градоначалник Ванчо Стојанов и кандидатите за советници во советот на општина Василево

Синоќа со почеток во 20:00 часот во спортската сала во Василево беше промовирана програмата на кандидатот за градоначалник на општина Василево од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ванчо Стојанов и кандидатите за советници во советот на општина Василево. Во продолжение погледнете ја целосната фотогалерија:

Кандидатите за градоначалници на општина Василево потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

Кандидатот за градоначалник на општина Василево од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ванчо Стојанов и кандидатот на СДСМ Марјан Јанев денеска потпишаа Кодекс за фер и демократски избори кои ќе се одржат на 15 октомври 2017 година.  

Листа на советници од ВМРО-ДПМНЕ за општина Василево

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Василево  ја достави кандидатурата за Градоначалник  и за советници во Советот на општината за претстојните Локални избори на 15 октомври. Носител на советничката листа е Сања Стојанова (Василево) . Ова е целата листа со кандидати за советници за Совет во општина Василево од редовите на ВМРО-ДПМНЕ : Сања Стојанова – Василево Наце Коцев – Пиперево Сања ...

Општина Василево ги реализираше сите проекти предвидени во програмата и стана препознатлива индустриска зона

Благодарение на идеите на граѓаните кои беа вклопени во нашата програма на општина Василево беа реализирани низа и низа други проекти кои беа вистинска реална потреба на граѓаните, бидејќи ние вистински живеевме во една општина која имаше најмалку услови за живеење, а веќе станавме една општина која е бренд во Република Македонија, изјави градоначалникот на општина Василево Ванчо ...

(ФОТО) Поради пожар блокиран патот на влезот во Василево!

Пред еден час веднаш на влезот во Василево избувна голем пожар на едно од стрништата со што дојде и до блокирање на патот за негово стабилизирање од страна на противпожарната единица на Струмица. Полицијата ги пренасочува возилата по спореден пат. Засега немаме информации за причините од кои настанал пожарот.

Отчет на градоначалникот Стојанов за четиригодишната работа

Градоначалникот на општина Василево г-дин Ванчо Стојанов, преку медиумите, се обрати пред своите сограѓани и даде отчет за сработеното во изминатите четири години. Почитувани сограѓани! Реализацијата на секоја идеја, секој проект, секое ново дело е камче во мозаикот наречен Општина Василево – мозаик кој е резултат на максимални залагања, ангажирање на сите потенцијали, многу креативност ...

ВО ВЛАДЕВЦИ ПО 5 ПАТ ТУРНИР ВО „STREET BASKET” СО НАГРАДЕН ФОНД ОД НАД 60 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ!

Започна пријавувањето на екипите кои ова година имаат намера да учествуваат на традиционалниот турнир во улична кошарка, STREET BASKET Владевци 2017. Станува збор за турнир кој се одржува по повод престојниот христијански празник Пресвета Богодорица, На кошаркарскиот терен во Владевци. Пријавувањето на екипите трае до 23 август до 20 часот кога ќе биде и ждребувањето . Според пропозициите ...

Прскање против комарци во Василево

Почитувани сограѓани, Ве информираме дека на ден 30.07. 2017 година (недела) во раните утрински часови, во периодот од 04,30 ч.  до 09,30 ч. ќе се изврши авио третирање против комарци. Доколку временските услови не дозволат да се реализира прскањето, истото ќе се спроведе на 31.07.2017 година во истиот временски период. Ги известуваме сопствениците на пчелни семејства, во најавениот временски период, ...

(ВИДЕО) Стојанов и Мисајловски извршија увид на тековните градежни активности во Василево

Градоначалникот на општина Василево Ванчо Стојанов заедно со претходниот министер за транспорт и врски Владо Мисајловски денеска извршија увид на градежните активности кои се во тек во неколку населени места во општината. Една улица е веќе завршена во нова маала а во моментов се работи на улица во Пиперево. Градоначалникот Стојанов истакна дека добрата соработка од изминатите ...