СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА И ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ВАСИЛЕВО – ВАНЧО СТОЈАНОВ

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство – Струмица, поднесе кривична пријава против  В.С  (50) од с.Едрениково и Л.Н (44) од Василево, поради постоење на основано соменение дека првопријавениот сторил кривично дело „Злоупотреба на службена положба и овластување“ чл.353 ст.1 од КЗ на РМ, додека второпријавениот  сторил кривично дело „Злоупотреба на службена ...

(ФОТО) Ванчо Стојанов во посета на населеното место Висока Маала

Синоќа кандидатот за градоначалник на о.Василево од ВМРО-ДПМНЕ г-дин Ванчо Стојанов одржа трибина во населено место Висока Маала на која пред граѓаните ја презентираше изборната програма за локални избори 2017 година и даде отчет за досега сработеното како што е изградбата на нова училишна зграда и асфалтирање на улица во должина од 400м. Во програмата за ова населено место е опфатено ...

ВАНЧО СТОЈАНОВ: Центарот на Василево ќе добие Булеварско решение

Драги мои сограѓани, Кај нас постои девиза, ветуваме-реализираме. Тоа што го ветуваме го исполнуваме, за сето тоа сите ние самите сме сведоци, сето тоа што го реализираме на територијата на општина Василево е всушност Вашиот глас, Вашата програма. Програмата на општина Василево ја креирате токму Вие. Така ќе биде и во оваа програма, сето она што вие го баравте ќе биде реализрано. Ќе ги ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ванчо Стојанов во посета на населените места Висока Маала и Седларци

Кандидатот за градоначалник на општина Василево од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и КАОЛИЦИЈАТА оствари посета на населените места Висока Маала и Седларци. Стојанов во Висока Маала како досегашен градоначалник заврши повеќе планирани проекти: Aсфалтирани беа две улици,се изгради ново училиште,беше давана подршка за манифестации, и воедно беа најавени новите проекти кои се планирани во ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ванчо Стојанов во посета на Чанаклија

Кандидатот за градоначалник на о.Василево од ВМРО-ДПМНЕ г-дин Ванчо Стојанов го посети населеното место Чанаклија и пред пред граѓаните ја презентираше изборната програма за локални избори 2017 година и даде отчет за досега сработеното. Во програмата за ова населено место е опфатено изградба на повеќенаменско игралиште во село Чанаклија,нова прочистителна станица во населено место ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кандидатот за градоначалник на ОПШТИНА ВАСИЛЕВО Ванчо Стојанов во посета на Владевци

Кандидатот за градоначалник на о.Василево од ВМРО-ДПМНЕ Ванчо Стојанов  синоќа го посети населеното место Владевци каде ја презентираше пред граѓаните изборната програма за локални избори 2017 година и даде отчет за досега сработеното. Во програмата за ова населено место е опфатено асфалтирање на патот што ги поврзува Старо Владевци и Ново Владевци,проект кој што е веќе изготвен. Изградба ...

Ванчо Стојанов – Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Градоначалник на oпштина Василево

Ванчо Стојанов е кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во општина Василево за претстојните локални избори кои ќе се одржат оваа година во Октомври. Информацијата е официјално потврдена и од ВМРО-ДПМНЕ!

Потпишани два договори за два нови проекти

Градоначалникот на општина Василево г-дин Ванчо Стојанов потпиша два договори за реализација на два проекти со вкупна вредност од 5 830 292 денари. Со градежната компанија „Жикол“ потпишан е договор за Реконструкција на постојниот Дом на култура во Нова Маала и негова адаптација во спортска сала, додека со фирмата „Пешо Инженеринг“  договор за изградба на Повеќенаменско игралиште ...

ВИДЕО: Градоначалникот на Василево, Ванчо Стојанов, гостуваше во емисијата Отворено студио на Телеканал А1

Градоначалникот на општина Василево,  Ванчо Стојанов, на 11. јуни, беше гостин во контактната емисија Отворено студио на Телеканал А1 со новинарката Катерина Давчева. Меѓу другото, Давчева и Стојанов, разговараа за тековните активности на Општината, како што се: јавните набавки за градежни активности: улица во индустриска зона КО Градошорци, парк на влезот во Василево и парк во Градошорци;  ...

Отчет на Градоначалникот на општина Василево, Ванчо Стојанов

Интегрален текст од  отчетот на Градоначалникот на општина Василево, Ванчо Стојанов: Почитувани сограѓани! Во духот на транспарентноста кој е еден од нашите постулатите за работа,  еве повторно даваме отчет за сработеното во изминатиот период.  Приоритет на општина Василево и понатаму е подобрување  на условите за живот на граѓаните преку  реализација на повеќе комунални  и инфраструктурни ...