Шампионската трибина во Струмица е празна

Спомените од сезоната 2006/07 нема никогаш да избледат, но од „онаа“ атмосфера нема ниту А. Некогаш, трибините во струмичката сала „Парк“ беа преполни, кога КК Струмица 2005 ја освои титулата, а следната година играше финале и ја загуби мајсторката дома од КК Фени Индустри. Струмица го игра мечот со Гостивар, дуел на екипи од два града поранешни шампиони, во рамките на 10-то коло во домашното ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЉУПЧО КОЛЕВ ОДРЖА ТРИБИНА ВО ПРЕПОЛНАТА ПРОСТОРИЈА ВО ИЛОВИЦА

Вечерва во Иловица, кандидатот за градоначалник на општина Босилово Љупчо Колев, одржа трибина во преполната просторија во училиштето. На трибината беа присутни и дел од кандидатите за советници, Трајче Иванов од Иловица, Трајче Барбутов од Моноспитово, Цвета Ѓоргиева од Штука и Сања Гошева од Турново. Најпрвин претседателот на ОК ВМРО – ДПМНЕ, Тони Гражданлиев даде кратко видување ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кандидатот за градоначалник на општина БОСИЛОВО Љупчо Колев одржа трибина во Еднокуќево

Синоќа беше одржана трибина во Еднокукево заедно со кандидатите за советници од ВМРО -ДПМНЕ, Трајче Барбутов од Моноспитово, Анита Божинова од Босилово, Адријана Атанасова и Орхан Фетовски од Еднокукево заедно со кандидатот за градоначалник на општина Босилово Љупчо Колев. Пред жителите на Еднокукево тие ги презентираа проектите од новата програма со кои е опфатено ова населено ...

(ФОТО) УМС ВМРО-ДПМНЕ Струмица одржа средба- салата преполна.

Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ во Струмица вечерва одржа средба во рамките на караванот кој кој деновиве се реализира низ целата земја. Пред присутнуте стотина активисти зборуваше Кандидатот за градоначалник Марјан Бајрактаров, Потпретседателот на УМС Димса Арсовски и Претседателот на УМС Струмица Владимир Ристов.  

Се одржа едукативна трибина на тема „Вози одговорно, животот е во твои раце“

Во организација на Општинскиот и Републичкиот Совет за безбедност во сообраќајот на патиштата, а во соработка со Црвен Крст, Младински Совет и со присуство на ученици од основните и средните општински училишта, се одржа едукативна трибина од областа на сообраќајната култура. Посебен осврт беше даден на видовите на повреди кои настануваат како последица од несовесното однесување ...

УМС одржа трибина во Струмица – „На Македонија ѝ треба твојата идеја“

Синоќа во домот на културата Антон Панов младите од ВМРО ДПМНЕ одржаа трибина преку која како што наведоа сакаат да слушнат за потребите на младите струмичани. Како што потенцираше претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ Владимир Неловски младите струмичани кои беа присутни од нив побараа фитнес зона и зголемување на капацитетот на читалната во градската библиотека. ...

УМС со прес-конференција за трибината „На Македонија и треба твојата идеја“

УМС на ВМРО-ДПМНЕ одржа прес-конференција на која ја најави трибината која е дел од караванот на трибини низ Македонија кои се одвиваат под мотото „На Македонија и треба твојата идеја“. Трибината во Струмица ќе се одржи на ден 26.12.2015 во Домот на културата „Антон Панов“ во 18:00 часот. Претседателот на УМС, Владимир Ристов ги покани граѓаните да ја дадат својата идеја со што ќе дадат ...

Се одржа трибина под наслов „Влијанието на безбедносната култура кај младите во локалната заедница“

Здружението Лумен Струмица и Истражувачки центар за безбедност,одбрана и мир – Скопје одржаа трибина под наслов „Влијанието на безбедносната култура кај младите во локалната заедница“. Трибината е дел од истоимениот проект кој е финансиски поддржан од Општина Струмица преку V2 ПРОГРАМА ЗА СОЦИЈАЛНА ЗАШТИТА ЗА 2015 ГОДИНА ЗА ЗДРУЖЕНИЈА И ФОНДАЦИИ. На трибината се дискутираше за концептот ...

(ВИДЕО) ГРОМ одржа трибинa со граѓаните од Струмица

На 16.12 се одржа трибина, односно средба на граѓаните од општина Струмица и политичката партија ГРОМ на која се дискутираше за актуелните прашања од внатрешната и надворешната политика. Претседателот на ГРОМ од Струмица, Сашо Милковски во својот говор истакна некои клучни прашања и проблеми со кои се соочува македонската јавност: „Почитуван претседателе на Граѓанската опција за ...

Се одржа трибината „Со уметност против ракот – кампања за борба против ракот“

Здружението за култура и развој на креативни индустрии „КУЛТ-ТРАНЗЕН“ заедно со Организација на жени од Струмица одржа трибина за превенција и навремено откривање на карциноми со доктор Триводалиева Слободанка. Трибината се одржа на ден 04.11.2015, среда, во 18.00ч во просториите на Домот на АРМ на втори кат во мала сала. Трибината се реализираше во рамките на проектот „Со уметност против ...