(ВИДЕО) Трајче Ѓоргиев во дует со Гоца Тржан на „Пиво Фест“

Младиот струмички талент Трајче Ѓоргиев на последната вечер од прилепскиот „Пиво Фест“ беше гостин на познатата пејачкка Гоце Тржан. Трајче Ѓоргиев со Тржан во дует ја пееја „1200 милји“, а потоа Трајче настапи со песната со песната „Сонце не ме грее“ од Влатко Лозановски. Следниот настап на Трајче на големата сцена ќе биде пред домашната публика на Струмица Опен Фест. Погледнете ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Струмичани го пречекаа Трајче како вистинска ѕвезда

Струмичани гордо го дочекаа својот миленик, Трајче Георгиев, кој го освои второто место на натпреварувањето „Ѕвездичките на Пинк“. (ВИДИ ЛИНК: ВИДЕО: Сите песни кои Трајче ги испеа во супер финалето на шоуто „Ѕвездичките на Пинк“) Неговите фанови  не штедеа аплаузи, имаше викотници, а го изненадија и со торта, кратко речено му подготвија пречек, достоен за ѕвезда, на плоштадот „Гоце ...

Трајче ќе настапи на Пиво – Фест

Иако не успеа да победи во шоуто „Ѕвездичките на Пинк“ нашиот Трајче Ѓоргиев (14) оствари одличен резултат пласирајќи се на второто место. (ВИДИ ЛИНК: ВИДЕО: Сите песни кои Трајче ги испеа во супер финалето на шоуто „Ѕвездичките на Пинк“) Трајче, преку шоуто,  се афирмираше како пејач и веќе почнува со настапи, тој ќе ѝ  биде специјален гостин на Гоца Тржан на концертот кој таа ќе го ...

Трајче втор на Ѕвездите на Пинк! За нас победник!

Струмичанецот Трајче Ѓоргиев е второпласиран на музичкото шоу Ѕвездите на Пинк. Во главниот настап во финалето настапи со песната ,,When I Was Your Man” со која и го почна оваа натреварување. Гледачите на крај одлучија Марија Сердар да победи во големото финале. Според информациите на водителите пристигнале повеќе од милион пораки. Повеќе информации и видеа во текот на денот. Погледнете ...

ВИДЕО: Најава за супер финалето на „Ѕвездичките на Пинк“

Во сабота, 4. јули, со почеток од 20 часот ќе се одржи супер финалето од шоуто  „Ѕвездичките на Пинк“. Во него ќе учествоваат 10 натпреварувачи, межу кои е и нашиот талент Трајче. Според истражувањето на јавното мислење, Трајче е изразит фаворит за победа во шоуто.   *  Патот на Трајче кон финалето на „Ѕвездичките на Пинк“

АНКЕТА: Речиси 50% испитаници сметаат дека Трајче ќе победи на шоуто „Ѕвездичките на Пинк“

Во пресрет на големото финале од  шоуто „Ѕвездичките на Пинк“, кое ќе се одржи на 4. јули, порталот е-турнеа направи анкета за тоа, според читателите, кој би можел да победи на шоуто.Досега на анкетата имаат гласано 2148 испитаници. Нашиот претставник, Трајче Ѓоргиев, се најде на првото место со 956 гласа или 45% од вкупните гласови. Доколку сакате да гласате на анкетата, тоа може да го направите ...

ВИДЕО: Настапот на Трајче во финалето на „Ѕвездичките на Пинк“

Трајче имаше одличен настап во финалето, воодушевеното жири не штедеше комлименти, и  успеа да се пласира во суперфиналето на „Пинкови ѕвездички“, кое ќе се одржи на 4 јули. Тој во првото финале ја испеа   “If ain’t got you” од Алиша Кис. За тие што пропуштиле да го гледаат  настапот на Трајче: Кој ќе биде „Ѕвездичка на Пинк“ ќе одлучи публиката со СМС гласање, кое е отворено секој ден ...

Трајче се пласираше во суперфиналето на „Ѕвездичките на Пинк“

Трајче  одличен настап во финалето, воодушевеното жири не штедеше комлименти, и  успеа да се пласира во суперфиналето на „Пинкови ѕвездички“, кое ќе се одржи на 4 јули. Синоќа натпреварувањето со најмалку гласови го напуштиј Никола Миленковиќ и Ирина Арсенијевиќ, кои добија најмалку гласови од публиката. Кој ќе биде „Ѕвездичка на Пинк“ ќе одлучи публиката со СМС гласање, кое е отворено ...

Трајче имаше одличен настап во финалето, воодушевеното жири не штедеше комлименти

Нашиот претставник во шоуто „Ѕвездичките на Пинк“, Трајче Ѓоргиев, имаше уште еден феноменален настап. Тој во првото финале ја испеа   “If ain’t got you” од Алиша Кис. Жирито беше воодушевено од настапот на Трајче. -„Бескрајно ми е драго што Македонија испрати еден ваков натпреварувач“ – рече Гоца. Милан му порача: „Сите те обожаваме, тоа е главната реченица која ти е упатена“. – ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА: Тинејџерка, со нож, на раката си напиша Трајче Ѓоргиев

Вечерва нашиот претставник во шоуто „Ѕвездичките на Пинк“, Трајче Ѓоргиев, ќе настапи во првото финале од шоуто (ВИДИ ЛИНК: Најава за финалето на „Ѕвездичките на Пинк“ – видете со која песна ќе настапи Трајче!).  Публиката преку СМС пораки, ќе може да гласа и да  одлучи кој ќе стане прва ѕвезда меѓу дванаесетте мали ѕвездички. Трајче постепено се наметнува како голема ѕвезда, веќе ...