Италијанците одушевени од Спортскиот центар на Пандев: Таму ќе се „роди“ новиот Горан!

Еден од најдобрите македонски фудбалери во историјата, Горан Пандев, гради грандиозен објект – Академија за неговиот клуб, а од истиот одушевени се од Италија и со пофални зборови пишуваат за истиот. Пандев пред неколку години почна со изградба на Академија која е градена по италијански терк и ќе биде база на неговиот клуб Академија Пандев, кој работи со млади фудбалери и создава ...

Спортскиот центар на Пандев чини 4,6 милиони евра, ќе биде готов до март

Академија Пандев во новата година се очекува да добие и нов супермодерен спортски центар, кој го гради токму сопственикот на клубот, најуспешниот македонски репрезентативец, Горан Пандев. Тренинг-центарот се гради во Струмица, а целиот проект чини 4,6 милиони евра, соопштија на прес-конференцијата. Во склоп на истиот ќе има спортски терени, вежбалници, спа-центри и слично, а се очекува ...

Погледнете како ќе изгледа Спортскиот центар на Пандев

Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев, започна со изградбата на најавениот Спортски фудбалски комплекс во својата родна Струмица. Центарот според идејното решение треба да содржи зграда со сместувачки апартмани, базенти, теретани сауни и фитнес центар. Комплексот ке има и фудбалски терен на вештачка трева со трибински простор од 400 седишта. Идејното решение на македонскиот ...