(ФОТО) Еве што има да ви порача една 17 годишна струмичанка!

Неодамна на нашиот портал споделивме вест за 17 годишната Спасова Марија од Струмица која го издаде својот прв роман „Магијата на Атафу“, но овојпат она што го привлече нашето внимание повторно е нејзиниот статус на фејсбук профилот кој таа го објави и е проследен со доста позитивни реакции за многу брзо време. Во продолжение прочитете го и вие драги наши читатели, бидејќи навистина ...

(ФОТО) Струмичанката Марија Спасова има само 17 години, а веќе го издава првиот роман!

По објавата за неверојатните успеси на младата струмичанка Марија Спасова која беше најпосетувана во месецот кога  беше објавена, Тимот на Струмица Денес со големо задоволство и ексклузивно за прв пат преку нашиот портал, ја најавува и нејзината прва книга насловена „Магијата на Атафу“ која наскоро ќе излезе од печат. Лејла Нeр е тинејџерка од Даблин која го бара максимумот од ...