УШТЕ САМО ТРИ ДЕНА ДО НАЈГОЛЕМАТА ЗАБАВА ВО СТРУМИЦА ВО СЕЛЕКТ!

Ве Повикуваме на пролетното издание од фестивалот #StrumicaCallingво #Сабота24Март во #CafeBarSelect!!!!!!!! Фестивал кој полека расте и се наметнува како најдоброто нешто од Струмица , фестивал кој прераснува во традиција, фестивал кој представува збир на најдобрите струмички Dj-и , кои веќе еднаш се докажаа пред сите нас струмичани , ветуваат дека ќе дадат се од себе за да не има во уште поголем број ...

Lust Festival повторно во Струмица!

07.04.2018 е дефинитивно датумот кој треба да го сочувате бидејки Lust festival ни доѓа повторно во Струмица! Локацијата останува Club Select, а организаторите ни најавуваат дека покрај големи имиња од домашната електронска сцена ни доаѓа едно од најдоброто дџ-ско дуо на балканот. 07.04.2018 – Lust Festival: Easter Edition at Club Select

Најслушаниот балкански поп-фолк бенд Mилиграм заедно со Зоран Илиев  ќе настапи во кафе бар Селект

Најслушаниот балкански поп-фолк бенд Mилиграм заедно со Зоран Илиев  ќе настапи во каде бар Селект.  Милиграм својот настап ќе го одржи во Сабота на 3ти Март. Како што ветивме така и исполнуваме, момците од Милиграм ни подготвуваат и ветуваат невиден музички спектакал!!! Можност за припадничките од понежниот пол, месецот на жената и пред 8мо мартовското лудило да го прослават и да уживаат ...

ЛУДА И НЕЗАБОРАВНА КАРНЕВАЛСКА АГЕНДА ВО СЕЛЕКТ!

Карневалската магија полека се шири низ нашиот град. КарневалЕ од цела Македонија ги спремат своите маски да бидат дел од уште еден спекатакл кој ќе им го понуди Струмица. А во Струмица, традицијата вели дека карневалската журка започнува и завршува во Cafe Bar Select . Знаеме дека сите пријатели(надвор од Струмица) ве прашуваат што, кога, како, ќе се случува на карневалите, па ни претставува ...

СТРУМИЦА ДОКАЖА ДЕКА ЗНАЕ КАКО ДА СЕ ЗАБАВУВА: СИНОЌА СЕЛЕКТ „ЕКСПЛОДИРАШЕ“

  Струмица синоќа дефинитивно докажа дека знае како да се забавува! DJ TEROR, DJ TOMMY TASEV, ASTRA-ION PROJECT, THE MARSHALL, TED DETTMAN B2B SAL SONDER ги собраа струмичани на едно место и направија феноменална забава. Браво за одличната организација на СЕЛЕКТ!  

СТРУМИЧКИТЕ ДИЏЕЈИ ЗА ПРВ ПАТ НА ЕДНО МЕСТО!

Струмица Ве повикува на најголемиот до сега музички фестивал. За прв пат во Струмица на едно место најдобрите светски хитови ќе бидат измиксани од најдобрите и најбараните струмички диџеји, а сето тоа зад Dj пултот на #CafeBarSelect !!! #StrumicaCalling #03Февруари #Сабота *Dj Teror *Dj Tommy Tassev *ASTRA-ION Project *The MARSHALL *Ted DETTMAN B2B Sal Sonder Биди и ти дел од првиот #StrumicaCalling !!!! #Влез – 100ден.

ВО ПЕТОК МИРЗА СЕЛИМОВИЧ ВО СЕЛЕКТ!

Со особена чест и задоволство ВИ го најавуваме еден од моментално најпопуларните звезди на Балканот, дами и господа 5 јануари МИРЗА СЕЛИМОВИЧ. Неговите хитови: Да се опет родим, Болиш ме, Имаш ме, Хилјаду ружа, Не долази у снове и многу други актуелни хитови ќе ве натерат овој Петок да бидете дел од Божикната забавата во СЕЛЕКТ:  

(ВИДЕО) ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА ВО НЕЗАМЕНЛИВИОТ СЕЛЕКТ ЗАЕДНО СО МАЕСТРАЛНИТЕ ЛЕГАТО БЕНД!

Наближува највозбудлиовиот ден од годината, денот во кој ги испраќаме минатогодишните спомени и се спремаме за новите авантури во годината која ни предстои, исполнети со љубов,среќа и се разбира со многу забава! По тој повод CafeBarSelect ви организира незаборавен дочек на Нова Година со бендот кој под дифолт ги прави најубавите забави од тој вид , маестралните Легато Бенд !!! Резервации ...

(ВИДЕО) ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА ВО НЕЗАМЕНЛИВИОТ СЕЛЕКТ ЗАЕДНО СО МАЕСТРАЛНИТЕ ЛЕГАТО БЕНД!

Наближува највозбудлиовиот ден од годината, денот во кој ги испраќаме минатогодишните спомени и се спремаме за новите авантури во годината која ни предстои, исполнети со љубов,среќа и се разбира со многу забава! По тој повод CafeBarSelect ви организира незаборавен дочек на Нова Година со бендот кој под дифолт ги прави најубавите забави од тој вид , маестралните Легато Бенд !!! Резервации ...