Oткриен тајниот рецепт за подготовка на совршено тесто за пица

Конечно е откриена тајната на рецептата за совршено тесто за пица. Да, да, она што сите пицери го кријат како змијата нозете. Тестото, како и предлог што да ставите на пицата, го имате тука, а вие можете да експериментирате со што год ви душа посака околу тоа што ќе ставите на пицата. Еве што се ви е потребно за една пица за двајца: За тестото: 320 гр. брашно 1 лажичка сол 1 лажичка инстант квасец 1 ...

Buck’s Pizza House – вкусот на оригиналната пица конечно во Струмица

Љубителите на оригиналниот пица вкус конечно ќе може да уживаат и во нашата Струмица. Вистинскиот вкус на пицата во Струмица може да се вкуси во најдоброто пица место во градот,  Buck’s Pizza House кој сега се наоѓа на градското шеталиште спроти слаткарница ,,Бисер”. *Kомерцијална објава