ЕДЕН ОД НАЈЗАПАМЕТЕНИТЕ МАКЕДОНСКИ ИДОЛИ, КОСТА ХАЏИКОЈЧЕВ УТРЕ ДОАЃА ВО GOSSIP CAFE!

Коста Хаџикојчев – еден од најзапаметените македонски идоли викендов доаѓа во Струмица. По неговите два настапи на големата сцена на Струмица ОПЕН фестивал и неколку клубски свирки во Струмица, за првпат ќе гостува во Gossip Cafe во четврток 29.03.2018. Во Струмица доаѓа со својот нов состав со кој ќе ја пренесат својата енергија преку најголемите ваши омилени и светски хитови. Гевгеличанецот ...

(ВИДЕО) Јелена Розга ќе настапи на Струмица Опен Фестивал 2017!

Хрватската пејачка Јелена Розга, која мами воздишки каде и да отиде, ќе настапи на Струмица Опен Фестивал 2017! Инаку, Розга претходно има настапувано повеќе пати во Струмица и секогаш во клубовите каде и да настапуваше таа беа преполни.

Српската „растури“ во Скопје, а македонската Цеца во Струмица

Српската фолк Дива Цеца ражњатовиќ вчеравечер во енормно полната Арена “Борис Трајковски” одржа концерт на кој што позавидуваат сите македонски, па и балкански пејачки имиња. За многумина понижувачки беше да се биде дел од ваков настан, многумина со потсмев гледаат кон музиката на Цеца, но сите ќе се согласат со едно – она што Цеца може да го направи во Македонија, веќе долго ...

Блесна во свој стил: Струмичката фолкерка мамеше воздишки!

Таа сака да ја скокотка фантазијата на фановите, па често се појавува во провокативно издание. Без разлика дали станува збор за фотосесија или настап со длабоко деколте, Сузана Гавазова знае како да остави впечаток. Деновиве повторно блесна во свој стил. Таа на еден настап се појави во долг бел фустан и изгледаше бомбастично. Сепак најголемо внимание привлекуваше нејзиниот вртоглаво ...

Струмица Денес доделува гратис карти за настапот на Гери Никол во Селект!

По повод  концертот на Гери Никол на 20 август во Селект како и секогаш, Струмица Денес ви доделува гратис карти за истиот настап. Гратис карти ќе добијат петмината коишто ќе одговорат точно на прашањето на Струмица Денес веднаш после полноќ. Со среќа!

ФОТОГАЛЕРИЈА:Во еден глас на струмичкиот плоштад, Црвена Јабука ги пее своите најголеми хитови!

Момците од Црвена Јабука ја „кренаа“ атмосферата на струмичкиот плоштад. Публиката навистина ужива во нивниот настап. Но, бидејќи сликите се повредни од зборовите, споделуваме дел од атмосферата ВО ЖИВО:

ФОТОГАЛЕРИЈА: Стари и млади ги пееја Екс-Jу хитовите на Кад би био Бело Дугме!

 Eдночасовна свирка со популарните Кад би био Бело Дугме и многу, многу забава. Младите па и постарите во еден глас на струмичкиот плоштад ги пееја добро познатите „Након свих ових година“ , „Ружица“ , Антологиската „Ѓур­ѓовден” и многу други песни на кои присутните не останаа рамнодушни на нивната изведба.

Фотогалерија: РАСТА КАВАЛИ ги „раздрма“ струмичани на свој начин

ОВАА Сабота во СЕЛЕКТ  настапи еден од  најдобрите рап изведувачи  на балканот РАСТА КАВАЛИ, а струмичани знаат да го препознаат квалитетот и добрата забава, па затоа до раните утрински часови СЕЛЕКТ беше преполн и гостите уживаа во хитовите на РАСТА.