НАСКОРО НОВО МЕСТО ЗА УЖИВАЊЕ ВО ГРАДОТ!

Наскоро уште едно ново урбано место ќе добијат струмичани каде ќе можат да се релаксираат и уживаат во најразлични вкусови на кафе, фрешови, освежителни пијалоци. ELEPHANT е местото каде за десеттина дена ќе испишувате приказни со вашите најблиски и најсакани. Тимот на Струмица Денес со огромно задоволство ќе го проследи официјалното отварање! За локацијата и за се’ останато ќе ве ...

(ФОТО) Струмичанката Марија Спасова има само 17 години, а веќе го издава првиот роман!

По објавата за неверојатните успеси на младата струмичанка Марија Спасова која беше најпосетувана во месецот кога  беше објавена, Тимот на Струмица Денес со големо задоволство и ексклузивно за прв пат преку нашиот портал, ја најавува и нејзината прва книга насловена „Магијата на Атафу“ која наскоро ќе излезе од печат. Лејла Нeр е тинејџерка од Даблин која го бара максимумот од ...

Каде ќе се наоѓа новото 3D кино во Струмица?

Струмица Денес и овојпат ќе ја имаат први честа да вe информираат дека струмичани за првпат ќе го добијат своето  3D кино. Мобилна екипа во редовни временски интервали ќе ги прикажува најновите 3Ди 2Д филмски остварувања, како и филмски ревии. За да ви ги откриеме во целост информациите, следете го нашиот портал бидејќи деновиве ќе објавиме каде ќе можете да уживате во 3D киното.

Наскоро започнува изградба на социјални станови во Струмица

За две години во Гостивар ќе бидат изградени нови 70 социјални станови. Покрај во Гостивар, 43 станови за лица од социјални категории се градат во Кочани, а 10 во Македонски Брод, изјави денеска министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски. Во тек на увид на градежните активности Мисајловски рече дека инвестицијата во новата зграда во Гостивар изнесува 84 милиони денари, како дел од ...