Утре промоција на романот „Магијата на Атафу“ од талентираната струмичанка Спасова Марија

Долго очекуваната промоција на романот „Магијата на Атафу“ од талентираната струмичанка Спасова Марија ќе се оддржи утре со почеток во 18:00 часот во просториите на Дом на Арм – Струмица. Промотори на романот ќе бидат Тања Гошева и Олга Хаџиева а модератор Јане Киров. Марија Спасова е родена на 4 октомври 1999 година во Струмица. Основно образование стекнува во ОOУ „Маршал Тито“ . Своето ...

(ФОТО) Струмичанката Марија Спасова има само 17 години, а веќе го издава првиот роман!

По објавата за неверојатните успеси на младата струмичанка Марија Спасова која беше најпосетувана во месецот кога  беше објавена, Тимот на Струмица Денес со големо задоволство и ексклузивно за прв пат преку нашиот портал, ја најавува и нејзината прва книга насловена „Магијата на Атафу“ која наскоро ќе излезе од печат. Лејла Нeр е тинејџерка од Даблин која го бара максимумот од ...