Дарко Петковски – Спејко и Љупка Митрова: По тешките минати искуства, конечно љубов за каква сонувавме

Нивните фотографии и постови на социјалните мрежи „Инстаграм“ и „Фејсбук“ „зборуваат“ дека она што ги спојува е голема, голема љубов. Онаква за каква отсекогаш сонувале да им се случи. А, токму таму, на социјалните мрежи започнала нивната приказна, која по една година виртуелно дружење се реализирала и во реалноста. Официјалната врска на победникот на реалното шоу „Големиот Брат“ ...

(ФОТО) Струмичанката Љупка Митрова подарува луксузни фустани на матурантки кои навистина им се потребни

Познатата струмичанка Љупка Митрова, позната како активна македонска блогерка која на своите фејсбук и инстаграм профили секојдневно објавува најразлични фотографии, совети и забавни содржини поврзани со модата и модниот свет oвојпат го привлече нашето вниманието а и на многу струмичани со тоа  што Љупка реши своите луксузни фустани да ги подари на четири матурантки кои навистина ...

Хакирани фејсбук и инстаграм профилот на струмичанката Љупка Митрова

Во текот на вчерашниот ден можевме да забележиме дека инстаграм и фејсбук профилот на модната блогерка од Струмица – Љупка Митрова беа хакирани од засега непознати причини. Како што не информираше Љупка, избришени се сите фотографии и видеа од фејсбук и инстаграм и се отследени сите нејзините пријатели кои таа ги следеше на инстаграм. Од денес и фејсбукот и инстаграмот на Митрова ...

Џеј Ло може да и позавиди на оваа струмичанка

Полека, но сигурно младата струмичанка плови во модните води, а позирањето е изгледа нејзиното хоби.  Иако е посветена сопруга и предана мајка на две ќерки, таа знае како да ужива во животот. Љупка Митрова деновиве ужива на сонце и на песочните плажи, па и таму ја користи приликата да се фотографира и да ги покаже своите атрибути. Таа на социјалните мрежи објави фотографија од својот ...

(ВИДЕО) Погледнете како до идеална дневна шминка – Хуманитарен настан на Студио „Даци“

40.000 денари се собраа од хуманитарниот настан кој го организираше Студио „Даци“. Присутните слушнаа совети од Драган Гоцев – Даци за тоа како една дама може да изгледа беспрекорно и кога е минимално нашминкана, но и како да го дополни својот изглед со перфектна вечерна шминка. За сите дами кои по оправдани причини го пропуштија настанот, погледнете од видеотот кое го сними Телеканал ...

СТОРИ МК – Кога струмичанка ќе облече тренерка и штикла!

Една од најпознатите и најубави струмичанки, модната блогерка Љупка Митрова, повторно ги тресе социјалните мрежи овојпат со необична комбинција која и прилега одлично. Љупка Митрова, на вчерашната хуманитарна акција организирана од Драган Гоцев блесна и ја изрази секспилноста.  

(ВИДЕО) Инстаграм моделот Љупка Митрова сними моден филм

Атрактивната струмичанката Љупка Митрова која на социјалните мрежи има скоро 80.000 следбеници сними модно видео во Скопје. Видеото под наслов ,,Reserved” e снимено од филмејкерот Зоран Зонде Стојановски кој веќе подолго време живее и работи во Торонто. ,,Размислував на кога да му ја дадам можноста да ме претстави онака како што јас сакав и не случајно го избрав Зоран Зонде Стојановски. ...