МАРЈАН БАЈРАКТАРОВ: ОНОЈ НА КОЈ ЌЕ МУ ЈА ДАДЕТЕ ШАНСАТА ДА УПРАВУВА СО ГРАДОТ, Е ПОВИКАН ДА ГИ ЗАШТИТИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСИ, А НЕ ДА ГО ВОДИ ВАШИОТ ЖИВОТ

ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ, КАКО ШТО ВЕТИВ НА ДЕНОТ НА ПОТПИШУВАЊЕ НА КОДЕКСОТ ЗА ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ, ИЗМИНАТИТЕ ДЕНОВИ ВОДЕВМЕ ПОЗИТИВНА ИЗБОРНА КАМПАЊА. УБЕДЕН СУМ ДЕКА УСПЕАВМЕ ДОСЛЕДНО ДА ГИ ПРЕТСТАВИМЕ: НАШАТА ПРОГРАМА И КАНДИДАТИТЕ ЗА СОВЕТНИЦИ ОД СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ. ВЕРУВАМ ДЕКА И ЈАС КАКО КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК УСПЕАВ ДА ВИ ГО ПРИБЛИЖАМ МОЈОТ КАРАКТЕР И ...

Бајрактаров: На Струмица и се потребни чесни и способни луѓе кои ќе ја насочат општината во подобар правец

На Струмица и е потребна нова современа визија како да се развива, на Струмица и се потребни чесни и способни луѓе кои умеат да ја насочат општината во подобар правец, на Струмица сте и потребни сите вие, на Струмица и е потребна вистинска промена, истакна при своето излагање на митингот во Струмица кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Бајрактаров. -Мои сограѓани овие две ...

(ВИДЕО) КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ЗА СТРУМИЦА МАРЈАН БАЈРАКТАРОВ НА СРЕДБА СО МЛАДИТЕ

Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и КОАЛИЦИЈАТА денеска имаше средба со младите на кои одблиску имаше прилика да ги запознае со проектите од програмата за овие локални избори. Средбата се одвиваше во релаксирана и позитивна атмосфера. (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.10"; ...

(ВИДЕО) Кандидатот за Градоначалник Марјан Бајрактаров во посета на пензионерскиот клуб во Струмица

Кандидатот за градоначалник за Струмица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на клубот на пензионери каде промовираше дел од програмата за пензионерите во општина Струмица, а воедно имаше и свое претставување. Бајрактаров рече доколку биде избран за татко на градот ќе има поголема соработка и слух за нивните потреби и барања.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Промоција на програмата на кандидатот за градоначалник Ванчо Стојанов и кандидатите за советници во советот на општина Василево

Синоќа со почеток во 20:00 часот во спортската сала во Василево беше промовирана програмата на кандидатот за градоначалник на општина Василево од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ванчо Стојанов и кандидатите за советници во советот на општина Василево. Во продолжение погледнете ја целосната фотогалерија:

СКАНДАЛ: „ЗЛАТНАТА ПЕТОРКА“ НЕМА ДА БИДЕ КАНДИДАТ ЗА ОСКАР ВО КАТЕГОРИЈАТА НАЈДОБАР СТРАНСКИ ФИЛМ

  Македонија годнава ќе нема кандидат за Оскар во категоријата најдобар странски филм, откако комисијата на Друштвото на филмските работници (ДФРМ) одлучи дека ниту „Кога денот немаше име“ на Теона Стругар Митевска ни „Златна петорка“ на Горан Тренчовски не ги исполнуваат естетските и наративни критериуми за да бидат македонски кандидат за наградата на Американската филмска ...

Блажо Велков – Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Градоначалник на oпштина Ново Село

Блажо Велков е кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во општина Ново Село за претстојните локални избори кои ќе се одржат оваа година во Октомври. Информацијата е официјално потврдена и од ВМРО-ДПМНЕ!

Ванчо Стојанов – Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Градоначалник на oпштина Василево

Ванчо Стојанов е кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во општина Василево за претстојните локални избори кои ќе се одржат оваа година во Октомври. Информацијата е официјално потврдена и од ВМРО-ДПМНЕ!

Љупчо Колев – Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Градоначалник на oпштина Босилово

Љупчо Колев е кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во општина Босилово за претстојните локални избори кои ќе се одржат оваа година во Октомври. Информацијата е официјално потврдена и од ВМРО-ДПМНЕ!

Зоран Зимбаков – Кандидат на СДСМ за Градоначалник на oпштина Босилово

Зоран Зимбаков е кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ во општина Босилово  за претстојните локални избори кои ќе се одржат оваа година во Октомври. Информацијата е официјално потврдена на неговата фејсбук страница.