ДА ИМАТЕ УБАВА НОЌ: Нашата Мила има ангелски глас: Уживајте во прекрасната изведба на „Ој Јано, Јано“

Нејзините изведби на македонските народни песни се вистинско совршенство и оставаат без здив.Мила Пеовска од Македонски Брод е 11-годишно девојче со ангелски глас.Нејзините изведби на македонските народни песни се вистинско совршенство и оставаат без здив. Настапот кој ќе го проследите во продолжение е од Интернационалниот Етно Фестивал во Воронеж, Русија, во 2015 година, кога Мила ...

ВИДЕО: Јана Бурческа кажа „ДА“ на Евровизија !

Јана Бурческа му кажа „да“ на момчето Александар Филиповски кое ја побара за жена за време на одржување на Изборот за песна на Евровизија. Јана и Александар, инаку гитаристот од нејзиниот бенд „Оф битз“, се заедно две години. Александар е во Киев и оттаму ја бодреше Јана. Вечерва, пред да почне гласањето тој ја побара за жена. Ова е прво запросување воопшто од кога постои изборот за ...

ВИДЕО: Светски настап на Македонија на Евровизија 2017

Јана Бурческа вечерва имаше блескав настап на втората полуфинална вечер на изборот за песна на Евровизија кој се одржува во Киев, Украина. Многумина сметаат дека првпат по подолго време Македонија има песна со која може да се пласираме во финалето на Евровизија. Финалето е во сабота, на 13 мај.