(ВИДЕО) ДЕСПАСИТО во изведба на БУБЕ ДУПЕВ!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Кредито КРЕДИТО Posted by Gledy on Monday, 26 June 2017

Продолжува изведбата на водоводната и канализационата инфраструктура за станбените комплекси во поранешната касарна

Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ започна со поинтензивни активности на просторот на поранешната касарна каде што согласно новите урбанистички планови се градат повеќе станбени комплекси. Според Андреј Тошев, раководител на одделението за проектирање, надзор и контрола во ова јавно претпријатие, со тоа се наметна потребата од проширување на водоводната ...

ВИДЕО: „Со маки сум се родила“ во изведба на Александра Јанева

Струмичанката Александра Јанева во пресрет на големиот празник – 25 години од Денот на независноста на Македонија на својот инстаграм профил објави видео на кое нема да остане рамнодушен ниту еден горд македонец. Всушност, Јанева се подготвува за  штипската Пастармалијада па денешната проба реши да ја заврши со нашата добро позната изворна македонска песна „Со маки сум се родила“ ...

(ВИДЕО) Слушнете ја изведбата на Трајче – Love Yourself од Justin Bieber

Трајче Ѓоргиев ја изведува моментално најактуелната и најпопуларната песна од пејачот по кој лудуваат сите женски срца, Џастин Бибер. Со Love Yourself остана долго на странските топ листи, а ја слушаат и оние кои дотогаш беа скептични за неговите дела. Напишана од Ed Sheeran, Benjamin Levin, и Justin Bieber оваа песна го измени стилот на младиот пејач и ги „заскокотка“ и оние со најистенчен вкус. Слушнете ...

(ВИДЕО) Младиот струмички виртуоз Стојан Стојанов ја изведува Bohemian Rhapsody на само една гитара

Стојан Стојанов има само 13 години, а неговиот талент е веќе далеку познат. Стојан беше дел од овогодинешниот ОПЕН Фестивал и настапуваше на отворањето заедно со Трајче, Тина и Јани под името „Мали, а големи“. Неговата љубов кон гитарата се забележува веднаш, а за неговиот талент и маестралната изведба ќе се уверите од видеото:

ВИДЕО: Трајче со емотивна изведба на „Полско цвеќе“ ги собра комплиментите на жирито

Трајче Ѓеоргиев со емотивна изведба на „Полско цвеќе“  од Тоше Проески ги собра комплиментите на жирито на  ”Пинкови Ѕвездички”, Уживаме кога ја слушаме таа твоја емоција. Добро е тоа што песната е на твојот мајчин јазик. Тоа е тоа. Ништо ново – рече Милан. Јелена Томашевич рече дека многу ја погоди и дека е многу музикален и емотивен. Тоа го носиш во себе и секогаш се издвојува во ...