По Голфот струмичанката изгреба уште две добивки

Струмичанката Ѓурѓа Ѓоргиева, која претходно освои Голф 7, во Седма Брзина, си ќари 60 илјади денари со инстант лозот Подарок, денес се радува трет пат. Детелинката со четири ливчиња,  на Ѓурѓа ѝ ја обезбеди третата радост годинава со добивката од 100 илјади денари. Ѓурѓа купила дури 34 инстант лоза од продажното место ДП СИЛ во  Ново Село. Од сите лоза добитен бил еден, токму Инстант лозот ...

ЛАРА: Ја сакам слободата во креирањето, но во границите на носливоста

Свечени фустани и венчаници, но и секаков вид на облека се дизајнираат во модното ателје „Лара“ на младата дизајнерка Радица Лазаровска, кое неодамна се отвори во Струмица. Лазаровска ни ги отвори вратите на своето модно засолниште кое важи за место посетено од секоја урбана дама. Меѓу модните материјали во студиото со пријатна атмосфера, дизајнерката ги создава своите уникатни ...

Ракометар на Зомимак во трка за најсекси маж во Македонија

Ракометарот на Зомимак – М, Дејан Пецакоски е номиниран за најсекси Македонец. Изборот го организира магазинот Убавина и Здравје. Конкуренција на Пецаковски за титулата Најсекси Македонец му се: Тони Зен, Даниел Кајмакоски, Урко, Жарко Димитровски… Доколку сакате да гласате за најсекси Македонец за 2014 година, тоа може да го сторите на следниот ЛИНК.

Телеканал А1 – Нова регионална телевизија се отвoри во Струмица

Телеканал А1 е името на новата регионална телевизија која од денеска почна со работа. Струмица Денес екслузивно ги доби фотографиите од студиото во Струмица.  Студиото е стационирано во Струмица, а ќе зрачи и во Радовиш, Конче, Валандово, Василево, Ново Село, Босилово, Дојран, Гевгелија, Богданци. Телевизијата е сместена во простор од 180 метри квадратни и располага со најсовремена ...

Жителите на струмичко Баница најстар генотип на Балканот

Српскиот писател Богдановиќ кој се занимава со антропологија на народите по посетата на Струмица изјави дека жителите на населеното место Баница се можеби најстарите староседелци на Балконот по генотип. Богдановиќ изјави: ,,Вчера го посетив местото Баница каде има популација која не се Роми, иако личат на нив, но тие се староседелци и можеби најстарите староседелци на Балканот. Тие ...

Димитар Пушкаров – МИМА струмички шампион во табла

Димитар Пушкаров – мимата е победник на турнирот во табла кој изминатите четири недели се одржуваше во кафе-бар Селект.  Мимата победи во конкуренција на 56 таблаџии, а победата во финалето ја забележа против Боре Ангелкович. Третото место на турнирот го освои Кире Манински.

(Видео) Прекрасни гитара мелодии во изведба на Бобан Делев

Слушнете ги прекрасните акустични изведби на гитара на Бобан Делев. Бобан Делев моментално живее во Канада, а неговото потекло е од Струмица. Вистински виртуоз на гитара- Струмичанец во Канада ја изведува Јовано Јованке

Згодната фолкерка Марија Тодоровска во врска со струмичанец

Атрактивната фолк пејачка Марија Тодоровска е лудо вљубена – пренесува порталот Естрадаплус. Според нивните сознанија момчето на пејачката е струмичанец. Порталот објави дека битолчанката  Марија Тодоровска е лудо вљубена во своето ново момче, чие име се држи во строга тајност. Единствено што се знае дека тој  е Струмичанец. Кога ја контактирале Марија, таа ниту потврдила, ниту ...