Струмица Денес по Македонија високо котира и во Бугарија и Словенија

Бројот на читатели на Струмица Денес од ден на ден се повеќе и повеќе се зголемува. За нас посебно е значаен фактот што тие читатели се припадници на различни целни групи и со различни интереси од кои постојано добиваме коментари и сугестии што ни овозможува прецизност во креирањето на содржините. Струмица Денес според интернет мерачите спаѓа меѓу стоте најчитина поратали во Македонија, ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: „Саунд Месинџерс” во Селект

Дуото „Саунд Месинџерс”, кое е составено од Симона Попоска и диџејот Ерик Фокс во саботата настапија   во најдобриот струмички ноќен клуб,  Селект. Струмичани  имаа можност да уживаат во звуците на House музиката и најдобрите летни хитови од сите времиња. Видете како помина забавата:

Струмичанка во трка за најубава навивачка

„Телеграф“ прави ранг листа на најубави навивачки. На листата се најде и струмичанката Маргарета, која е сликана на кошаркарски натпревар. Ајде струмичани да ја подржиме нашата Маргарета. На следниот ЛИНК може да гласате за наубава навивачка. фото: Телеграф  

Кој доби награди од Хоризонт во наградната игра ,,Отклучи ја својата среќа”

*Комерцијална објава Хоризонт додели над 300 награди во наградната игра „Отклучи ја својата среќа“, во месец април. Дел од добитницните од наградниот квиз се: Ленче Колева- ЛЕД Телевизор Сања Груева – вечера за двајца Вила Парк Ристевски Александар (Цано) – пакет Пекабеско Василиа Ризовска – пакет производи ПКБ Јагода Ангелова – пакет производи Витаминка Ивона Донева – ...

Прага и нејзиниот незаборавен шарм!

Сместен во срцето на Европа, прочуениот златен град е омилена дестинација за многумина кои ќе тргнат во поход да ја „освојуваат“ Европа.  Прага е град кој ќе се чувствувате посебно  и ќе го засакате уште на прв поглед , град кој во никој случај не смеете да го заобиколите. Со првите чекори на плоштадот на Стариот град веднаш добивате впечаток како да се враќате 600-700 години наназад. Импозантна ...

Струмички шарпланинец шампион на меѓународен натпревар

На меѓународна ЦАЦИБ изложба, организирана од Кинколошко друштво Прилеп, во   Специјализирана класа за Шарпланинци, првото место го освои струмичкиот шарпланинец Барон, кој е во сопственост на Михајло Иванов. На изложбата имаше излагачи од: Романија, Србија, Бугарија, Хрватска… Барон победи во класата од 18 до 24 месеци, каде судија беше реномираниот одгледувач и познат кинолог Горан ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пролетна колекција на модното атеље ,,Топчева”

Модното атеље ,,Точева” ја претстави својата пролетна колекција. За новиот каталог моделите се слика во креации изработени во модното атеље.   *КОМЕРЦИЈАЛЕН ОГЛАС Ателје „ТОПЧЕВА“ во Струмица на улица „Маршал Тито“ број 63. Контакт: 078/761-021  

Mакедонско дуо во Џенова?

Горан Пандев има договор со Џенова и следната сезона се враќа во Сериа А. Сепак, постои можност овој тим да добие македонски тандем. Mакедонскиот талент, членот на Барселона Давид Бабунски, следната сезона би можел да заигра во Сериа А, објави Италијанскиот портал  „Калчоњус24“ (calcionews24). Фиорентина, Сампдорија, Џенова и Сасуоло се клубовите кои пројавиле интерес за Давид Бабунски, ...

ФОТО: Се омажи новинарката на Телеканал А1

Ивана Вангелова, сега веќе Костуранова, новинарка во регионалната телевизија Телеканал А1, заплива во брачните води. Во саботата во екот на карневалските свечености во Струмица, Ивана и нејзиниот избраник Славе направија свадба за паметење во ексклузивниот ресторан „Еми“, Ивана беше облечена во прекрасна бела венчаница во која изгледаше фантастично. Гостите ги забавуваше струмичкиот ...