Струмичанецот Блаже направил 3 милиони долари во Индија со стартап бизнис

Основан од BITS Pilani Alumni Сансих Сет и Блаже Аризанов од струмичко Борисово, хотелите StayUncle за двојки неодамна објавија приходи во износ од 3 милиони долари во временски период од 20 месеци. Додека повеќето индиски стартапи се обидуваат да направат приходи, StayUncle има направено приход од 3 милиони долари за 20 месеци. Компанијата беше прва што ги раскина огромите табу која сеуште траеше во ...

Струмичанец со својот стартап ги руши секс табуата во Индија

Во конзервативното индиско општество, стартап во кој што ко – основач и главен за маркетинг е Блаже Аризанов од струмичко Борисово, им помага на љубовните двојки да си најдат хотелска соба за интимно дружење, пишува Капитал. Во Индија не е лесно да си двојка која што сака малку приватност. Во земја каде што традиционалното договарање бракови сè уште е секојдневие,  можноста на младенците ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Струмичанка се сликаше за светскиот бренд Том Тејлор

Манекенката Катерина Урдова оствари соработка со светскиот бренд Том Тејлор (Тom Тailor).   – „Сликањето на едиторијалот за брендот Том Тејлор  со една од престижните компании во Индија е прекрасно искуство! Кога  креативни луѓе и професионалци, ќе се соберат на едно место се чувствуваш  многу позитивен, со добра атмосферата, а последниот продукт од соработката, излезе феноменален. ...

ФОТО: Катерина Урдова во „прашината“ на Индија

Катерина Урдова учествуваше во најновата фотосесија на Студио 16 во Њу Делхи Индија. Студио 16 е индиско фотостудио кое работи 7 години и на нивното портфолио десега има фотосесии за: автомобили, козметика, мода, накит… Студиото е основано од двајца фотграфи Шашанк Каул (Shashank Kaul) и Гаурав Сриватва (Gaurav Srivastava).

Струмичанец лансира CROWD-FUNDING кампања во Индија

Блаже Аризанов е експерт за маркетинг кој работи во Индија. Неговиот блог „Како до работа“ е одлично место за професионална помош од страна на вистински професионалец. Од Блаже може да научите како да поминете одлично на интервју за работа и да направите совршена професионална биографија, но од него ќе добиете и совети за исполнет и среќен живот. Факултети.мк пренесува за најновите ...

Вината на Далвина се продаваат во Индија и во Австралија

Австралиската компанија Дринкс рус (DrinksRUS), која е во сопственост на Македонец склучи договор за извоз на вина на македонската винарија Далвина во Индија и во Австралија пренесува проталот МКД. Злате Нически, директорот на Дринкс рус вели дека седум вина на Далвина веќе се продаваат на полиците на маркетите во Индија, пишува индискиот весник Индијан експрес. По маркетите во Индија ...

Нејзините авантури – Индија

                                                                                                                           Пишува Билјана Серафимовска   Оваа недела решив да пишувам за Индија. Всушност оваа авантура за прв пат, “премиерно” ќе биде побликувана на вашата страна. Два пати сум ја посетила оваа земја во секакви бои, но вториот пат беше подолго. Кога слетав на аеродромот во Мумбаи, беше едно ...