ОД ПОЛНОЌ НОВИ ЦЕНИ, ПОСКАПУВА И ДИЗЕЛОТ И БЕНЗИНОТ

Дизелот поскапува за 1 денар, 98 октанскиот супер за половина, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, ЕУРОСУПЕР БС98 ќе се продава за половина денар поскапо и ќе чини 67,5 денари. Цената на ЕРУОСУПЕР БС 95 не се менува и тој и натаму ќе се продава за 65,5 денари за еден литар. За 1 денар од полноќ поскап ќе биде дизелот. Неговата нова цена ќе изнесува 58 денари за литар. За зголемуваат ...

Бензините поскапуваат, дизелот останува иста цена

Од синоќа на полноќ поскапеа цените на бензинот и на маслото за домаќинство. Малопродажната цена на бензинот „евросупер БС-95“ од синоќа на полноќ се зголемува еден денар за литар, на „евросупер БС-98“ и на екстра-лесното масло за домаќинство за 0,5 денари, а цената на „евродизелот“ останува непроменета, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на „евросупер ...

Нова цена на бензинот и дизелот од полноќ

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалуваат за 1,50 ден/лит одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ,  малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 66,00 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 68,00 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе изнесува ...

Нови цени на Дизел горивата во Македонија

Дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари за литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,25, односно за 2,35 отсто. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 65, а на ЕУРОСУПЕР БС- 98, 67 денари за литар. ...

Од полноќ нови цени бензините – Големо поскапување на дизелот

 Согласно одлуката на Регулаторната Комисија за енергетика, бензините од полноќ ќе се продаваат по нови, повисоки цени. Поточно, бензините поскапеа за половина односно за 1 денар, а дизелот поскапе за дури 3 денари по литар. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемуи за 0,50 ден/лит и со тоа цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 62,50 ден/лит. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуи ...

Бензинот поскап за половина, дизелот за еден денар

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ ЕУРОСУПЕР БС 95 на бензинските низ Македонија ќе се точи по цена од 62,5 денари по литар, а ЕУРОСУПЕР БС 98 по цена од 64,5 денари по литар. Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ-от ќе изнесува 50 денари по литар. За денар поскапува и екстра лесното масло за домаќинство чија нова цена ќе ...

Какви ќе бидат новите цени на горивата?

И овој вторник Регулаторната Комисија за енергетика одлучи да падне цената на бензинот, што секако ги израдува потрошувачите. Бензините поевтинија за 2 денари, цената на дизелот не се промени.   Така, литар ЕУРОСУПЕР БС 95 се точи за 62 денари за литар а ЕУРОСУПЕР БС 98 за 64 денари за литар. Дали цената на бензинот ќе падне и наредниот понеделник, или можеби ќе има поскапување, останува да ...

Бензините поевтинуваат за два денара, дизелот по старо

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два денара, а цената на дизелот и екстра лесното останува непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, новата цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 62 денара за литар, а на Еуросупер БС-98 ќе биде 64 денари за литар. Се намалува и цената на Мазутот и ќе изнесува 19,9 денари за килограм. Просечната ...

Рекордно намалување – бензините поевтинуваат за 3 денари, а дизелот за 2

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за три денари од литар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 64 ден/лит, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 66 ден/лит. Еуродизелот ќе се продава по 49 ден/лит, а Екстра лесното масло за домаќинство за 37,50 ден/лит. ...

Нови цени на горивата: Бензинот поскапува, дизелот поевтинува

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините се зголемува за половина денар, а на дизелот се намалува за 1,5 денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со оваа одлука новата цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 71,50 денари за литар, а на Еуросупер БС-98 ќе биде 73,50 денари за литар. Малопродажната цена на Еуродизелот ќе изнесува 53,50 денари за литар, а на екстралесното ...