ЏАМБО АГУШЕВ ГО ОСВОЈУВА СВЕТОТ: ОВОЈПАТ ХОЛИВУД ГО СЛУШНА КВАЛИТЕТОТ НА НАШИОТ СТРУМИЧАНЕЦ!

  Нашиот струмичанец Џамбо Агушев не престанува да реди успеси и да го освојува светот со својата труба и неговиот оркестар. Пред некој ден тие беа во Америка и имаа повеќе концерти и направија нов видео спот на „улицата на славните“ во Холивуд. Уживајте! 

ЕКСЛУЗИВНО: Џамбо Агушев и Мишел Трајковски со нов проект за светски “пазар”

Провереното дуо на трубачот Џамбо Агушев и хармоникашот Мишел Трајковски подготвува нов проект кој ќе биде наменет за светскиот пазар. По снимањето на првото ЦД на Мишел Трајковски насловено “Ора и соништа”, каде што во две композиции се појавува и Џамбо Агушев нивната соработка продолжува, заедно со проверената екипа, на вистинските професионалци на својот инструмент и тоа: гитара ...

(ВИДЕО) МАЕСТРО ЏАМБО АГУШЕВ ВЕ ПОЗДРАВУВА ДИРЕКТНО ОД ФРАНЦИЈА!

Нашиот талентиран струмичанец, МАЕСТРО ЏАМБО АГУШЕВ продолжува да го освојува светот. Тој во моментот се наоѓа во Франција-Парис и упатува голем поздрав до сите. Во продолжение погледнете го видеото: https://www.facebook.com/cambo.agusev.3/videos/10215679328444236/

Џамбо Агушев снима филм во Полска

Еден од нашите најдобри и најактивни трубачи, струмичанецот Џамбо Агушев, периодов освен што е преокупиран со голем број настапи во светот со својот оркестар има и филмски ангажмани. Тој е автор и композитор на музиката на корејско-американскиот филм ,,Окџа“, што деновиве беше промовиран. Во филмот преовладуваат звуците на трубата на Џамбо и на други дувачки инструменти, проткаени ...

(ВИДЕО) „Џамбо-агушевска” музика на новиот корејско-американски филм „ОКЈА“

Филмот е корејски (и за него Букбокс пишуваше тука), парче од музиката за филмот е македонска, поточно “џамбо-агушевска”. Џамбо е автор и композитор, а ја свират Џамбо плус остатокот од Агушеви.   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Posted by Cambo Agusev on Tuesday, 4 July ...

ВИДЕО: Свадба со стил и влез на младенците со чочек наместо со валцер

Каде е Џамбо таму е и добрата забава. Струмичанецот заедно со неговиот оркестар  пред неколку денови приредија една добра забава на една необична свадба. Кога сите очекуваа младенците да се појават со валцер тие се појавија со чочек предводен од трубата на Џамбо. Во продолжение погледнете како изгледаше тоа!  

Џамбо Агушев на големиот фестивал SZIGET во Унгарија!

По феноменалната журка на Струмица Опен Фестивал „Златната труба“ на Џамбо Агушев заедно со неговата група во моментот присуствуваат на еден од најголемите фестивали во светот SZIGET фестивал во Унгарија.