Светски познатиот DJ проект Bang La Decks доаѓа во Селект

Светски познатиот DJ проект Bang La Decks, на 31 јули, петок гостува во Селект. Bang La Deck задоволни од журката за време на карневалот, повторно ја посетуваат Струмица.

23_Bang-La-Decks1-e1427307300356

Двајцата DJ-и кои се дел од овој проект секогаш носат маски на нивните лица, а нивните хитови се слушани ширум цел свет. Ваквиот стил на музика совршено ќе се вклопи во атмосферата на кафе барот. Нивните сетови имаат повеќе од 10 милиони посети на нивниот Youtube канал, а истите се дел од големи фестивали на електронската музика.

10982092_1051078208244237_4639209445243374543_n

Во продолжение дел од нивната работа.

маркетинг


Select
Ознаки: , , ,