Струмичкиот ракометен клуб ,,Астраион” доби оригинална топка од европското првенство во Хрватска

Ракометниот клуб ,,Астраион” Струмица натпреварите во кадетската лига ќе ги игра со официјалната топка ,,Селект”  со која се играше и на Европското првенство во Загреб 2018. Членовите на управата на клубот, Мики Пандев и Ратко Макенаџиев, топката ја носат директно од Заграб, како што Македонската ракометна репрезентација ги постигна двете победи во ова натреварување.

маркетинг


Select
Ознаки: ,