ВИДЕО: „Со маки сум се родила“ во изведба на Александра Јанева

13043451_1204654032893202_727340172537934705_n-1

Струмичанката Александра Јанева во пресрет на големиот празник – 25 години од Денот на независноста на Македонија на својот инстаграм профил објави видео на кое нема да остане рамнодушен ниту еден горд македонец. Всушност, Јанева се подготвува за  штипската Пастармалијада па денешната проба реши да ја заврши со нашата добро позната изворна македонска песна „Со маки сум се родила“ со која им го честита празникот на сите македонци.

маркетинг


Select
Ознаки: , ,