Шампионската трибина во Струмица е празна

Спомените од сезоната 2006/07 нема никогаш да избледат, но од „онаа“ атмосфера нема ниту А.

Некогаш, трибините во струмичката сала „Парк“ беа преполни, кога КК Струмица 2005 ја освои титулата, а следната година играше финале и ја загуби мајсторката дома од КК Фени Индустри.

Струмица го игра мечот со Гостивар, дуел на екипи од два града поранешни шампиони, во рамките на 10-то коло во домашното првенство.

маркетинг


Select
Ознаки: , ,