(ВИДЕО) Погледнете го настапот на Тина Русева на „Славјански базар“

Untitled

Младата струмичанка Тина Русева го освои второто место на еден од најпознатите фестивали во светот (види линк – Струмичанката Тина Русева го освои второто место на „Славјански базар“). Таа на фестивалот настапи со песните „Врати ми го сонцето“, која ја отпеа Александра Јанева на „Макфест“, и хитот на Џенифер Хадсон „Само една ноќ“ (One night only). Не се сомневаме дека Тина и во иднина ќе реди уште многу успеси бидејќи нејзиниот талент е несомнено еден од ретките, а нејзиниот глас е веќе зрел, иако е сѐ уште млада. Нејзината изведба на One night only погледнете ја на видеото:

маркетинг


Select
Ознаки: