Како помина овој викенд во Селект

Совршен изглед, одличен глас и многу хитови, кои еден по друг се сместуваат на врвовите на топ листите на Балканот, најдобро ја опишуваат Алисија, девојката која во петокот ја загреа атмосферата во Селект и го исполни до последната маса. Струмичани имаа можност да бидат дел од забава исполнета со сексипилот на жената која се изгради како заштитен знак и која неколкупати беше прогласувана за изведувач на годината во нејзината родна Бугарија. Во преполниот клуб, таа покажа дека талентот харизмата и убавината не остануваат незабележани.

Саботата како и вообичаено помина во знакот на клубска музика и преработка на моменталните хитови во стилот на ConTruDJ. Неделата и овојпат беше резервирана за опуштена музика со виолинаи гитара. Наредниот викенд следува невиден спектакл кој веќе го најавивме по повод денот на вљубените и виното. Струмица Денес како медиумски покровител на настанот навремено ќе ве известува за случувањата во Селект .

Петок Alisia:

petokalisia1

petokalisia2

petokalisia3

petokalisia4

Сите фотографии овде.

Сабота ConTruDJ:

sabotaselekt1

sabotaselekt2

sabotaselekt3

sabotaselekt4

Целосната фотогалерија на линкот овде.

маркетинг


Select
Ознаки: ,