(ФОТОГАЛЕРИЈА) БОЖЈИОТ ХРАМ ПРЕПОЛН СО ДЕЧИЊА- МОЛЕБЕН ЗА БЛАГОСЛОВУВАЊЕ НА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА

Возљубени во Христа, со благослов на Високопреосветениот Митрополит Струмички г.Наум, денеска во Црквата на „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици” во Струмица, се отслужи молебен за благословување на новата учебна година со почеток од 17:00 часот.

маркетинг


Select
Ознаки: , ,