Новиот спот на Бијонсе за „Pretty hurts“ – критика на денешната култура

Бијонсе официјално го објави спотот за „Pretty Hurts“ на Vevo. Во видеото режирано од Мелина Мацукас, 32-годишната пејачка е мисица која се бори за круната и се измачува за да изгледа привлечно и убаво. За да си ја исполни целта според денешните високи стандарди за убавина, Бијонсе во спотот добива ботокс инјекции, пие таблети за слабеење и присилно повраќа, додека и девојките околу неа исто ...

Евровизискиот спот за „To the sky“ на Тијана Дапчевиќ

Македонската евровизиска претставничка Тијана Дапчевиќ го промовираше спотот за песната “To The Sky” на англиски и македонски јазик. Спотот изгледа модерно, луксузно и европски, а во него се појавуваат седум згодни момци кои ја придружуваат Тијана. Спотот е работен три дена во режија на Мерт Аслани, а го изработи Горила продукција и Македонската радио телевизија.

„Do I Wanna Know“ за убава петочна вечер!

Песна на англискиот инди – рок бенд Arctic Monkeys, која ќе биде составен дел од престојниот петти студиски албум ‘АМ’. Беше објавена како сингл на 19ти јуни заедно со музичкиот спот. Одличен радиски и клубски хит, како создаден за петок вечер. Уживајте!

Џенифер Лопез и Рики Мартин во новиот музички хит „Adrenalina“

Џенифер Лопез и Рики Мартин снимија нов спот за песната “Адреналина“. Спотот е снимен во Мајами во соработка со порториканскиот рапер Висин, а коментарите се дека Џеј Ло изгледа најдобро досега. За само една недела песната има над 10 милиони прегледи на You Tube. Видеото, режирано од Џеси Тереро, не следи некоја посебна приказна, но вклучува неколку жешки сцени со Џенифер и Рики. Енергична ...

Песната која освои оскар за најдобра песна напишана за филм

Песната ,,Let it go” е главна песна на филмот ,,Frozen” во продукција на најпозната куќа за анимирани филмови Дизни. Песната ја изведува Идина Мензел која и го позајмува гласот на принцезата Елса од филмот. Tекстописци и композитори се Кристен Андерсон-Лопез и Роберт Лопез.  Песната доби оскар за најдобра песна напишана за филм, а ги победи хитовите Ordinary Love (U2), Happy (Pharrell Williams) и Moon Song (Karen ...

Песната која го разигра целиот свет и создаде илјадници различни кореографии

  Колку често ви се случило кога ќе станете наутро да слушнете песна која после цел ден ќе ви се врти низ главата и ќе ја потпевнувате каде и да сте. Веруваме дека за многумина тоа деновиве е светскиот хит на Фарел Вилијамс „Happy. Песната е вистинска „зараза“ која секојдневно разигрува илјадници луѓе ширум светот од кои многумина прават своја верзија на танц како што се случуваше и со ...

Светскиот RNB хит на најплатениот селебрити пар

За денеска избираме една добра нумера од RNB и Hip Hop светот која во последните два месеци е на врвот на светските топ листи. Како што неделата е резервирана за одмор и релаксација така и ние на денот ќе му додадеме една поразиграна димензија. Денес ја препорачуваме „Drunk in Love“-Beyonce feat Jay Z, добар ритам, добра музика и сето тоа во комбинација на провокативен спот на сексипилната Бијонсе снимен ...

Новиот спот на Боб Синклер со гола русинка

Љубители сте на добра хаус музика, веројатно ги знате сите добри хитови, секојдневно ги преслушувате во текот на денот по милион пати, за да се релаксирате, да се расположите, да си го разубавите денот, да се утешите или пак поради некоја друга причина. Ние ќе ви понудиме еден добар избор на хаус музика -Bob Sinclar-Cinderella (She said her Name) , кој можеби ќе ви биде и омилена понатаму, бидејќи покрај добриот ...

Официјалната песна за Мундијалот во Бразил!

Сексипилната дива Џенифер Лопез, мегапопуларниот рапер Питбул и бразилската пејачка Клаудија Леите се изведувачите на официјалната песна на Мундијалот во Бразил годинава, насловена „We Are One (Ole, Ola)“ Слушнете ја и оценете дали оваа е подобра од онаа на Шакира од последното Светско Првенство одиграно во Јужна Африка.