ВМРО-ДПМНЕ распиша конкурси за Претседатели на општинските комитети во Струмица, Василево, Ново Село и Босилово

Политичка партија ВМРО-ДПМНЕ објави јавен оглас и конкурс за пријавување на Претседател на Општински Комитети низ Македонија. Конкурсот е објавен за сите општински комитети во државата меѓу кои спаѓаат и општинските комитети во Струмица, Василево, Ново Село и Босилово. Конкурсот трае до 11 март.  

(ФОТО) ДАНИЕЛА РАНГЕЛОВА ГО ОДБЕЛЕЖА ВОДИЦИ ВО СТРУМИЦА СО УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ!

  По повод денешникот голем Христијански празник Богојавленије-Водици претседателката на Унија на Жени на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова заедно со претседателката на Унија на Жени на ВМРО-ДПМНЕ Струмица и член на Извршен комитет-Ели Панова, празникот го одбележаа токму во нашиот град Струмица присуствувајќи во базент „Аквариус“ каде во осветената вода традиционално како и секоја ...

Ели Панова е избрана за член на Извршниот комитет на Унија на жени на ВМРО ДПМНЕ

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица и актуелен советник во Советот на Општина Струмица е избрана за член на Извршниот комитет на Унија на жени на ВМРО ДПМНЕ. ,,Со големо задоволство ја споделуваме вестта дека м-р Ели Пaнoвa е избрана за член на Извршниот комитет на Унија на жени на ВМРО ДПМНЕ.Ова е уште една можност струмичaни да го остварат своето влијание во ...

СТРУМИЧАНЕЦОТ ДЕЈАНЧО ЕФТИМОВ НОВ ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ!

Дејанчо Ефтимов по професија е дипломиран правник со положен правосуден испит. Досегашното работно искуство го стекнува како правник, а подоцна и како раководител во Јавната Установа Меѓуопштински Центар за социјални работи во Струмица. Ефтимов потоа работел и како раководител во Управата за имотно – правни работи односно Одделението за првостепена управна постапка во Струмица ...

(ВИДЕО) ПОП МИТЕ ГО БЛАГОСЛОВИ ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: ЧУДО ДА БИДЕШ ЗА НАС

Денеска на првиот ден од мандатот, новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашното завршување на Конгресот во Валандово го посети Храмот Св. Петнаесет во Струмица. Во храмот се поклони пред иконата Света Богородица брзопослушница која беше донесена минатата година од Света Гора. Иконата досега ја посетиле илјадници верници од регинот. ,,Чудо да бидеш за нас” доби ...

Христијан Мицкоски го посети храмот Свети Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици

Денеска на првиот ден од мандатот новиот Претседател на ВМРО-ДПМНЕ по вчерашното завршување на Конгресот во Валандово го посети Храмот Св. Петнаесет во Струмица. Во храмот се поклони пред иконата Света Богородица брзопослушница која беше донесена минатата година од Света Гора. Иконата досега ја посетиле илјадници верници од регинот.  ,,Чудо да бидеш за нас” доби Благослов од струмичкиот ...

ОФИЦИЈАЛНО: Христијан Мицкоски нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкоски е новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, откако на денешниот Конгрес на партијата во Валандово освои 376 од гласовите на делегатите. Од вкупно 438 делегати кои што присустуваа на Конгресот, гласале вкупно 428, 376 го дале својот глас за Мицкоски, додека 52 од ливчињата биле неважечи. Мицкоски беше единствениот кандидат на овој Конгрес.

Христијан Мицкоски објави дека се кандидира за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицковски преку својот фејсбук профил ја објави својата кандидатура за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. “Никогаш, никогаш нема да се откажеме”, велеше Черчил. И така е. Во минатиот период Република Македонија поминува низ сериозна бура, пропратена со сериозни предизвици, на економски, политички, општествен план. Македонија е зафатена од перманентна политичка криза, чиј крај ...

АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ: ЈА НАПУШТАМЕ СЕДНИЦАТА ПОРАДИ НАШИТЕ БРАЌА МАКЕДОНЦИ И СЕСТРИ КОИ СЕ НЕПРАВЕДНО ПРИТВОРЕНИ!

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ. – Во чест и поддршка, солидарност на нашите родољубиви браќа Македонци и сестри и мајки и татковци, родители, уставобранители на Македонија кои се неправедно обвинети и притворени ...

ВМРО-ДПМНЕ-СТРУМИЦА ЈА НАПУШТИ СЕДНИЦАТА ВО ЗНАК НА ПРОТЕСТ!

Во знак на протест поради притворањето на 36 лица за упадот во Собранието на Република Македонија кој се случи на 27 април годинава, ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напушти седницата на Советот на општина Струмица.