Јаневски: Ќе вложуваме во локалниот економски развој

Ќе обезбедиме повеќе пари за општината и ќе ги пренасочиме кон граѓаните преку проекти што ќе ги реализираме во секое маало, ќе ги подобриме условите за живот слушајќи го гласот на урбаните и месните заедници, порача на денешната прес-конференција, кандидатот за градоначалник на Струмица од редовите на СДСМ, Коста Јаневски. – Ќе вложуваме во локалниот економски развој. Ќе ги здружуваме ...

(ВИДЕО) МАРЈАН ДАСКАЛОВСКИ: EВРОПСКА СТРУМИЦА ЗНАЕ КАКО ДА СЕ ГРИЖИ И ДА ГО СЛУША ГЛАСОТ НА ГРАЃАНИТЕ

Почитувани граѓани, За нас ништо не е поважно од здравјето на луѓето. Здравата животна средина била, е и ќе остане наш приоритет. Европска Струмица знае како да се грижи и да го слуша гласот на граѓаните. Со проектот Енергетско ефикасни фасади ќе им овозможиме на граѓаните да ги намалат трошоците за греење и ладење. Ќе донесеме Програма за субвенционирање на трошоците за изградба за енергетско ...

ВЕЧЕРВА ОО СДСМ СТРУМИЦА ВО „НУЦК АНТОН ПАНОВ“-СТРУМИЦА ЌЕ ГО ПРОМОВИРА КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК И КАНДИДАТИТЕ ЗА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА

Откако делегатите на Општинската организација на СДСМ во Струмица во Домот на АРМ одржа Конференција на која ги потврдија предлогот за кандидат за градоначалник на општина Струмица од оваа партија, Д-р Коста Јаневски и советничката листа од 23 кандидати предводена од носителот Марјан Даскаловски, ОО СДСМ СТРУМИЦА вечерва со почеток во 20:00 часот во НУЦК „Антон Панов“ ќе одржи и Општинска ...

КОСТА ЈАНЕВСКИ: За иднината на општина Струмица нудиме многу проекти

ИНТЕГРАЛЕН ТЕКСТ ОД ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈАТА: Почитувани граѓани, Дванаесет години Струмица испишува успешна приказна, посочена за пример како треба да работи една локална власт. Затоа, денеска, стојам овде пред вас и ве повикувам заедно да ја продолжиме и во следните четири години. Ние знаевме како, Вие ни верувавте и ни ја дававте Вашата поддршка. Да продолжиме и понатаму заедно да ја ...

ВО ВТОРНИК ОО СДСМ СТРУМИЦА ВО „НУЦК АНТОН ПАНОВ“-СТРУМИЦА ЌЕ ГО ПРОМОВИРА КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК И КАНДИДАТИТЕ ЗА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА

  Откако делегатите на Општинската организација на СДСМ во Струмица во Домот на АРМ одржа Конференција на која ги потврдија предлогот за кандидат за градоначалник на општина Струмица од оваа партија, Д-р Коста Јаневски и советничката листа од 23 кандидати предводена од носителот Марјан Даскаловски, ОО СДСМ СТРУМИЦА на 26 септември (вторник) со почеток во 20:00 часот во НУЦК „Антон Панов“ ...

ОФИЦИЈАЛНО: Коста Јаневски кандидат за градоначалник на СДСМ во Струмица а Марјан Даскаловски носител на советничката листа

Пратеникот и поранешниот советник Д-р Коста Јаневски и официјално е кандидат за градоначалник на општина Струмица од редовите на СДСМ  за претстојните локални избори кои ќе се одржат во Октомври, додека пак Марјан Даскаловски е носител на советничката листа.

Коста Јаневски е кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ во Струмица

Порталот ДОКАЗ.МК предмалку објави имиња на дел од кандидатите за градоначалници меѓу кои е пратеникот и поранешниот советник Д-р Коста Јаневски кој е кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ во Струмица  за претстојните локални избори кои ќе се одржат во Октомври. ( ВИДИ ЛИНК) .

КУРИР: Еве ги работите кои Заев и СДСМ ги прифатиле и после кои нема да постои граѓанска Македонија

  На седницата на Централниот одбор, лидерот на СДСМ Зоран Заев им ги соопштил  дел од работите кои биле договорени со ДУИ. Освен за работите за кои веќе се знае во јавноста дека се прифатени, Заев и СДСМ постигнале договор за широка употреба на Законот за јазици, со кој практично ќе се официјализира албанскиот јазик, а образложението му  било дека Албанците не се чувствувале за конституитивен ...

Градоначалник на општина Струмица е повторно Костадин Костадинов

Заменик градоначалникот Костадин Костадинов кој си поднесе оставка и се врати како советник на општина Струмица денес на седницата беше именуван за ВД градоначалник, тоа го одлучија мнозинството советници на СДСМ, додека пак советниците на ВМРО-ДПМНЕ не присуствуваа на седницата.

СДСМ: Советникот Витанов да ја преиспита одлуката за советничката коалиција со ВМРО ДПМНЕ

Неморалниот чин на еден поединец дека ја претставува волјата на граѓаните на Општина Струмица во најмала рака е манипулација без преседан, зошто на последните локални избори за советничката листа на СДСМ својот глас го дале 18.425 граѓани. Ова го истакна на денешната прес конференција, претседателот на ОО на СДСМ во Струмица, Марјан Даскаловски, реагирајќи на прес-конференцијата на ...