Lust Festival повторно во Струмица!

07.04.2018 е дефинитивно датумот кој треба да го сочувате бидејки Lust festival ни доѓа повторно во Струмица! Локацијата останува Club Select, а организаторите ни најавуваат дека покрај големи имиња од домашната електронска сцена ни доаѓа едно од најдоброто дџ-ско дуо на балканот. 07.04.2018 – Lust Festival: Easter Edition at Club Select

ВИДЕО: Љупка Митрова со најновиот спот на FASHION TV

Младата струмичанка Љупка Митрова полека, но сигурно вплови во модните води, иако позирањето засега е само нејзино хоби.  Иако е посветена сопруга и предана мајка на две ќерки, таа знае како да ужива во животот и задоволствата што тој ги нуди. Поривот да се фотографира и да ги покаже своите раскошни атрибути,  Љупка Митрова од социјалните мрежи ја одведе многу подалеку. Така, сексапилната ...

(ФОТОРЕПОТРАЖА) СОУ „Димитар Влахов“ – Струмица ја дигнаа цела Врњачка бања на нозе!

Изминатиов викенд екипата на Струмица Денес го помина во Врњачка бања заедно со учениците и професорите од СОУ „Димитар Влахов“ – Струмица. Причината за посетата на ова уникатно српско гратче беше учеството на познатиот карневал, на кој, беше поканета и карневалската група на струмичкото средно училиште. За време на престојот, учениците имаа доволно време да уживаат во убавината ...

ВИДЕО: Јана Бурческа кажа „ДА“ на Евровизија !

Јана Бурческа му кажа „да“ на момчето Александар Филиповски кое ја побара за жена за време на одржување на Изборот за песна на Евровизија. Јана и Александар, инаку гитаристот од нејзиниот бенд „Оф битз“, се заедно две години. Александар е во Киев и оттаму ја бодреше Јана. Вечерва, пред да почне гласањето тој ја побара за жена. Ова е прво запросување воопшто од кога постои изборот за ...

ВИДЕО: Светски настап на Македонија на Евровизија 2017

Јана Бурческа вечерва имаше блескав настап на втората полуфинална вечер на изборот за песна на Евровизија кој се одржува во Киев, Украина. Многумина сметаат дека првпат по подолго време Македонија има песна со која може да се пласираме во финалето на Евровизија. Финалето е во сабота, на 13 мај.

Џеј Ло може да и позавиди на оваа струмичанка

Полека, но сигурно младата струмичанка плови во модните води, а позирањето е изгледа нејзиното хоби.  Иако е посветена сопруга и предана мајка на две ќерки, таа знае како да ужива во животот. Љупка Митрова деновиве ужива на сонце и на песочните плажи, па и таму ја користи приликата да се фотографира и да ги покаже своите атрибути. Таа на социјалните мрежи објави фотографија од својот ...

10 работи кои секогаш се поврзани со средношколските екскурзии

Почна сезоната на средношколските екскурзии – родителите и учениците под полна пареа се подготовуваат за претстојното патување низ повеќе европски земји. Учениците од СОУ „Јане Сандански“ први тргнуваат, а една недела подоцна, ќе заминат и учениците од другите две средни училишта во градот. Во екот на нивните крајни подготовки, ви ги претставуваме десетте нешта кои секако се ...