27 избрани посни рецепти за празнично мени

На Бадниковата вечер, неизоставен дел од свечената трпеза е и рибата. За да ги изненадите и да ги задоволите членовите на вашето семејство, денес ви прикажуваме 3 нови рецепти за подготовка на шкарпина, лосос и ослич. Погледнете ги во продолжение и инспирирајте се за вашите подготовки за оваа вечер.

Ако вашата фамилија или дел од неа, постат за празниците, ви припремивме листа на одлични посни рецепти за највкусните солени пити, салати, главни јадења и десерти, кои заслужуваат место на вашата свечена трпеза.

Направивме избор на најдобрите и највкусни јадења, а на вас ќе остане да го пронајдете својот омилен вкус, а можеби ќе посакате да пробате и повеќе вкусови. Така, изберете ги оние кои најповеќе ви се допаѓаат, кликнете на насловот, прочитајте го рецептот и збогатете ја трпезата со испробани и вкусни посни предјадења, јадења и десерти.

10 идеи за посни предјадења, салати, кифлички и пити
„Ермоса“ салата со компири, корнишони и моркови
Салата со ориз, леќа и печурки
Посна руска салата
Посна салата со макарони, туна и зеленчук
Посна салата со макарони и зеленчук
Печени посни пирошки со фил од ајвар
Посни мини пици
Рецепт за посен мазник со спанаќ
Посна погача со маслинки и зачини
Испробан рецепт за домашни питулици.

9 идеи за главно јадење
Посен ориз со спанаќ
Ориз со печурки
Посни ќофтиња од компири и ориз
Зачинет печен карфиол во фурна
Фалафел ќофтиња од леблебии
Печени компири на медитерански начин
Печени компири со лук и рузмарин
Рестован компир со тиквичка
Зачинети печени стапчиња од палента.
8 идеи за посни колачи и торти
Брза посна торта со кокос и портокал
Посна торта со лешници и кока кола
Посна чоколадна торта без масло
Посен колач од бисквити и јаткасто овошје
Посен колач со афион и кокос
Чоколадни бомбици со лешници, рум и портокал
Посни рафаело бомбици
Посни сникерс бомбици.
Доколку ви се потребни посни рецепти ви предлагаме да прочитате:

17 најдобри рецепти за посни колачи и торти
11 избрани рецепти за посни салати и прилози.
15 најдобри посни рецепти за кифлички, лепчиња и пити.

маркетинг


Select
Ознаки: ,